Бандероль – поштове відправлення з друкованими виданнями, діловими паперами, предметами культурно-побутового та іншого призначення, розміри, маса і порядок упакування якого встановлені відповідно до законодавства України;
Розміри бандеролі (міліметри):
максимальний: 600 – в одному вимірі (причому сума довжина, ширини і товщини не може перевищувати 900), а згорнутих трубкою (рулони): 700 – завдовжки і 150 – у діаметрі
мінімальний:100 – в одному вимірі та не менш як 50 – в іншому вимірі (будь-якої мінімальної товщини), а згорнутих трубкою: 100 – завдовжки і 50 – у діаметрі
Маса: до 2 кг, з вкладенням однієї книжки – до 3 кг.
Упакування: поштові конверти, спеціальні конверти з полімерних матеріалів (поліетиленові пакети), цупкий папір, футляри, коробки, пакети з повітряною вставкою.

Проста бандероль – поштове відправлення, яке приймається для пересилання без видачі розрахункового документа та доставляється/вручається без розписки.
Порядок відправки: прості бандеролі подаються для пересилання в об’єкті поштового зв’язку.
Порядок одержання/вручення: доставляються за вказаною відправником адресою шляхом вкладання до абонентських поштових скриньок або абонементних скриньок. У разі неможливості вкласти до поштової скриньки, вручаються в об’єкті поштового зв’язку.

Рекомендована бандероль – реєстроване поштове відправлення, яке приймається для пересилання без оцінки відправником вартості його вкладення.
Порядок приймання: подаються для пересилання до об’єкта поштового зв’язку з одержанням розрахункового документу, що підтверджує приймання.
Порядок доставки/вручення: доставляються та вручаються адресатові (одержувачу) під розпис.

  Особливості послуги пересилання рекомендованих бандеролей

 • підтвердження подачі для пересилання (користувачу при прийманні видається квитанція);
 • можливість дізнатися про місцезнаходження та стан поштового відправлення у будь-який зручний час на корпоративному сайті;
 • підтвердження вручення (вручення під підпис);
 • можливість одержання відправником повідомлення про вручення бандеролі (СМС, рекомендоване);
 • можливість отримання адресатом на мобільний телефон СМС – повідомлення про надходження бандеролі у разі зазначення номеру мобільного телефону адресата.

При відправленні рекомендованих бандеролей можна скористатися наступними послугами:
Рекомендоване повідомлення про вручення рекомендованої бандеролі – повідомлення, яким Укрпошта доводить до відома відправника чи уповноваженої ним особи інформацію про дату вручення рекомендованої бандеролі та прізвище одержувача;
СМС – повідомлення про вручення рекомендованої бандеролі – повідомлення, яким Укрпошта доводить засобами мобільного зв’язку до відома відправника інформацію про дату та прізвище особи, якій вручено рекомендована бандероль. Обов’язковою умовою є зазначення номеру мобільного телефону відправника, плата стягується згідно діючих тарифів.
СМС – повідомлення про надходження рекомендованої бандеролі – повідомлення, яким Укрпошта доводить засобами мобільного зв’язку до відома адресата інформацію про надходження на його адресу рекомендованої бандеролі. Обов’язковою умовою є зазначення номеру мобільного телефону одержувача, даний сервіс є безоплатним.
Рекомендована бандероль з відміткою «Вручити особисто» – бандеролі подаються до пересилання з рекомендованим повідомленням про вручення та вручаються особисто адресату або уповноваженій ним особі.

Правила адресування поштових відправлень
Правильне написання адреси одержувача – складова швидкої та якісної обробки та доставки поштових відправлень адресатам

 • Адреса одержувача зазначається на лицьовому боці конверта у правому нижньому куті, адреса відправника – у лівому верхньому куті конверта.
 • Обов’язковим є зазначення поштового індексу в адресі.
 • Інформація про відправника та одержувача пишеться розбірливим почерком.
 • При написанні адрес на конверті не можна наносити написи, наклейки або знаки, які не стосуються адрес відправника та одержувача а також скорочувати назви вулиць і населених пунктів.
 • Адреса на конверті пишеться будь-якими чорнилами, окрім червоного, жовтого та зеленого кольорів.

Адреса на поштовому відправленні зазначається в такій послідовності:
1. Найменування одержувача зазначається: для фізичних осіб – прізвище, ім’я та по батькові, для юридичних осіб – повне найменування організації, а також посада, ім’я та прізвище адресата).
2. Номер мобільного телефону адресата (для реєстрованих поштових відправлень).
3. Назва вулиці (проспекту, провулку тощо), номер будинку (із літерою корпусу, якщо є), номер квартири або номер офісу фірми. Не допускається написання номерів будинку та квартири через дріб.
4. Назва населеного пункту.
5. Назва району.
6. Назва області.
7. Поштовий індекс (обов’язково).
8. Країна призначення (для міжнародних поштових відправлень). Назву країни можна не писати, якщо лист відправляється в межах країни.
У такому ж порядку вказується й адреса відправника.
Адреса на поштовому відправленні повинна бути вичерпною і повністю виключати необхідність в уточненні даних як під час обробки так і доставки (вручення) поштового відправлення.