Відправлення для сліпих – письмові повідомлення, написані секографічним способом, друковані видання для сліпих, кліше із знаками секографії, що подаються у відкритому вигляді, а також звукові записи та спеціальний папір, призначені виключно для сліпих, за умови, що вони відправляються офіційно визнаними установами для сліпих або на їх адресу
Розміри відправлення для сліпих (міліметри):
максимальний: 600 – в одному вимірі (причому сума довжина, ширини і товщини не може перевищувати 900), а згорнутих трубкою (рулони): 700 – завдовжки і 150 – у діаметрі
мінімальний:100 – в одному вимірі та не менш як 50 – в іншому вимірі (будь-якої мінімальної товщини), а згорнутих трубкою: 100 – завдовжки і 50 – у діаметрі
Маса: до 7 кг.

Просте відправлення для сліпих – відправлення, яке приймається для пересилання безоплатно, без видачі розрахункового документа та доставляється/вручається без розписки
Порядок відправки: подаються для пересилання до об’єкта поштового зв’язку без стягнення плати за пересилання.
Порядок одержання/вручення: доставляються за вказаною відправником адресою шляхом вкладання до абонентських поштових скриньок адресатів. У разі неможливості вкласти до абонентської поштової скриньки, вручаються в об’єкті поштового зв’язку.

Рекомендоване відправлення для сліпих – реєстроване відправлення , яке приймається для пересилання без оцінки відправником вартості його вкладення.
Порядок відправки: подаються для пересилання до об’єкта поштового зв’язку з одержанням розрахункового документу, що підтверджує приймання.
Порядок одержання/вручення: доставляються та вручаються адресатові (одержувачу) під розпис.

Правила адресування поштових відправлень
Правильне написання адреси одержувача – складова швидкої та якісної обробки та доставки поштових відправлень адресатам

  • Адреса одержувача зазначається на лицьовому боці конверта у правому нижньому куті, адреса відправника – у лівому верхньому куті конверта.
  • Обов’язковим є зазначення поштового індексу в адресі.
  • Інформація про відправника та одержувача пишеться розбірливим почерком.
  • При написанні адрес на конверті не можна наносити написи, наклейки або знаки, які не стосуються адрес відправника та одержувача а також скорочувати назви вулиць і населених пунктів.
  • Адреса на конверті пишеться будь-якими чорнилами, окрім червоного, жовтого та зеленого кольорів.

Адреса на поштовому відправленні зазначається в такій послідовності:
1. Найменування одержувача зазначається: для фізичних осіб – прізвище, ім’я та по батькові, для юридичних осіб – повне найменування організації, а також посада, ім’я та прізвище адресата).
2. Номер мобільного телефону адресата (для реєстрованих поштових відправлень).
3. Назва вулиці (проспекту, провулку тощо), номер будинку (із літерою корпусу, якщо є), номер квартири або номер офісу фірми. Не допускається написання номерів будинку та квартири через дріб.
4. Назва населеного пункту.
5. Назва району.
6. Назва області.
7. Поштовий індекс (обов’язково).
8. Країна призначення (для міжнародних поштових відправлень). Назву країни можна не писати, якщо лист відправляється в межах країни.
У такому ж порядку вказується й адреса відправника.
Адреса на поштовому відправленні повинна бути вичерпною і повністю виключати необхідність в уточненні даних як під час обробки так і доставки (вручення) поштового відправлення.