Контакт-центр: 0 800 300 545
 • A- A A+
 • Відкриття філателістичної виставки «Хрещення Київської Русі»

  news_010

  Цього року виповнюється 1000 років з дня упокоєння великого князя київського Володимира, хрестителя Київської Русі-України.

   

  Згідно Указу Президента України день пам’яті князя Володимира відзначається як релігійне та національне свято.
  Запровадження християнства в Київській Русі Володимиром Великим 988 року зіграло визначальну роль у зміцненні єдності древньоруської держави, її розвитку.

   

  Цій події присвячений філателістичний експонат відомого тернопільського філателіста Василя Дідуха під назвою «Хрещення Київської Русі».

   

  Християнство, проповідуючи милосердя та християнську любов, ці основи цивілізаційного і мирного життя, об’єднало релігійно велику державу Володимира і позитивно вплинуло на мораль її керівної верхівки і населення.

   

  Експонат в малих формах розповідає про сприяння християнської церкви розквіту писемності, літератури, мистецтва і монументального будівництва. На його 80 аркушах ведеться розповідь засобами філателії про Україну як спадкоємницю Київської Русі, святині нашої держави, духовні постаті нашого народу. На марках, конвертах, листівках, поштових блоках і малих аркушах показані перлини архітектури християнських святинь, мистецькі витвори періоду Київської Русі.

   

  З поштових мініатюр на нас велично споглядають Андрій Первозваний, Аскольд і Дір, княгиня Ольга, Ярослав Мудрий, Володимир Мономах, а також Володимир Великий.

   

  На відкритті виставки буде репрезентовано поштовий блок, присвячений Володимиру Великому, який цього дня офіційно вводиться в обіг поштовим відомством нашої держави на виконання Указу Президента України.

   

  Офіційне відкриття виставки відбудеться 28 липня 2015 р. о 12-00 год. в приміщенні бібліотеки-музею «Літературне Тернопілля», що по вул. Івана Франка, 21 м. Тернополя.

   

  Виставка організована під патронатом голови громадського руху «Українські святині-народу України» митрофорного протоієрея Анатолія Зінкевича.


  Підписатись на новини