150 років гідного господарювання на землі

1

29 вересня виповнилось 150 років від часу заснування Полтавського товариства сільського господарства, діяльність якого й зумовила визнання в царині світового землеробства і Полтавщини, і загалом України як аграрної держави.

 

Полтавське товариства сільського господарства – унікальне за своєю суттю, особливо здобутками не тільки для аграрних потреб сучасних українських земель, а й збереженням генетичної ідентифікації нації через створення спеціалізованих освітніх закладів, галузевих дослідницьких інституцій, бібліотек, музеїв, яке офіційно почало діяти на Полтавщині у 1865 році завдяки ініціативі князів Лева та Сергія Кочубеїв.

 
2

З того дня минуло 150 років, отож враховуючи всю значимість цього унікального об’єднання, цю славну дату внесено до переліку ювілеїв, що відзначаються на державному рівні.

 

На сьогоднішню ювілейну річницю, яка не випадково проходила в Полтавському краєзнавчому музеї ім. В. Кричевського, адже раніше на цьому місці була розташована будівля Полтавського губерніального земства завітали поважні гості, а саме: голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Головко, голова Полтавської обласної ради Петро Ворона, директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Сергій Фролов, директор Полтавського обласного краєзнавчого Фесик Катерина, директор ПД УДППЗ «Укрпошта» Микола Хоменко, а також філателісти, студенти Державної аграрної академії та представники ЗМІ.

 
3

Полтавська дирекція УДППЗ «Укрпошта», як годиться, завітала на свято не з порожніми руками, а прихопила з собою заздалегідь заготований сюрприз – конверт з «Власною маркою» та унікальний поштовий штемпель для увіковічення в пам’яті ювілейної дати.
В урочисту мить, залишити відбиток в історії та відтиск на святковому конверті, тим самим здійснивши спецпогашення, було запрошено голову Полтавської ОДА – Валерія Анатолійовича та голову Полтавської облради Петра Васильовича.

 
4

Прекрасним доповненням свята став виступ чарівного тріо бандуристок «Вишиванка» Полтавської обласної філармонії.

 

По закінченню урочистої частини, рідкісним екземпляром,- конвертом та «Власною маркою» «150 років Полтавському товариству сільського господарства» з відтиском пам’ятної дати поповнилась колекція Полтавського Краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського.

Протягом дня, всі бажаючі придбати частинку історії у вигляді конверта з відтиск пам’ятної дати мали таку можливість в самісінькому центрі міста, в залі Полтавського Поштамту.