30-річчя Чорнобильської трагедії

IMG_3648Зоря Полин. Цей чорний біль – Чорнобиль.

Біда здійнялась в полум’ї рудім.

Кричала криком Україна: «Пробі!».

Над дітищем сплюндрованим своїм.

Жанна Дмитренко

 

30 років минуло з того часу, як наші співвітчизники, не шкодуючи власного життя та здоров’я, пройшли страшне випробування, ліквідовуючи наслідки аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Плин часу не затьмарив спогадів про боротьбу з цим невидимим ворогом. Ще сьогодні  болять серця тих, хто втратив там своїх  рідних та близьких. По щоці котиться сльоза, коли бачиш фото з тим, що залишилось від колись прекрасного міста Чорнобиль.

 

26 квітня, у День пам’яті Чорнобильської трагедії, Вінницька дирекція приєдналася до урочистостей, що проходили в місті та провела спецпогашення випущених до цієї дати марки та конверту художньо оформленим штемпелем з написом «30-річчя Чорнобильської трагедії. Вінниця».

 

Відзначення річниці трагедії проходило у обласному театрі ім. Садовського, де для ліквідаторів аварії на ЧАЕС лунали слова вдячності від представників влади та творчих колективів міста, читали пам’ятні вірші.

 

Право зробити перший відбиток ювілейним штемпелем було надано: голові Вінницької обласної державної адміністрації Валерію Вікторовичу Коровію, першому заступнику голови обласної Ради Людмилі Михайлівні Щербаківській, голові Вінницької міської Ради  Сергію Анатолійовичу Моргунову та в.о. директора Вінницької дирекції УДППЗ «Укрпошта» Корнєєву Ігорю Юлійовичу.

 

Окрім цього, з нагоди відзначення 30-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС  відбувся мітинг-реквієм та піша хода по центральній вулиці міста Вінниця з покладанням квітів до Меморіалу Слави та пам’ятника Героїв Небесної Сотні. В даних заходах взяло участь і керівництво Вінницької дирекції.

 

Пройде ще багато років, але Чорнобильська трагедія надовго залишиться в нашій пам’яті та серцях. Отож, схилимось в подяці перед ліквідаторами цієї катастрофи.