«Напиши листа собі 45 –ти річному»

«Напиши листа собі 45 –ти річному» саме таку тему у своїх творах розкривала учнівська молодь Харківщини в рамках 45 –го Міжнародного молодіжного конкурсу творів епістолярного жанру.

 

Подібний конкурс проходить вже не вперше, і приємно відзначити, що кожного року конкурсних робіт стає все більше. Це свідчить про те, що підростаюче покоління виявляє цікавість до листування. В цьому році до організаційного комітету Харківської дирекції надійшло 67 конкурсні роботи. Журі з визначення кращих листів працювало протягом п’яти місяців і прийшло до висновку, що більшість робіт дітей, які надійшли до участі в конкурсі, відзначалися оригінальністю думки, щирістю висловлених почуттів та глибиною викладеного матеріалу.

 

Вашій увазі пропонуємо уривки з учнівських творів -роздумів на запропоновану тему.

 

«Привіт, Ярославе, Ярославе Ігоровичу, ух, навіть не звично писати разом ім’я та по – батькові. Спасибі татові з мамою за таке ім’я. Так і хочеться продовжити «Здоров будь, княже!» Вітаю тебе із сорокап’ятиріччям. Вірю, що зустрічаєш цю дату у галасливій компанії: дружина, діти, батьки, друзі і ніхто не жаліє добрих слів та щедрих побажань. З усіх усюд летять привітання від колег, знайомих, цінителів твого талану. Ти залужив, можеш заспокоїтися та послабити вузол краватки (подвійний вінзор). Але ненадовго, тому що завтра знову у бій до нових звершень, до нових горизонтів пізнання…»

Хрущ Ярослав

Хрущ Ярослав

 Курило Єлизавета Привіт, Єлизавето! Пише тобі листа одинадцятирічна дівчинка, яку ти, напевно, легко впізнаєш, адже я – це ти. Якби ж ти могла мені розповісти, як потрібно буде жити, щоб уникнути тих чи інших проблем. Якщо від тебе буде залежати майбутнє життя інших людей, зроби так, щоб ці люди були найщасливішими на нашій планеті. Живи в солов’їній Україні і нікуди не втікай, хай вона буде квітучою і мирною країною! Я дуже надіюсь, що житиму у своєму маленькому, але дуже затишному будиночку, на який сама зароблю грошей після того, як вивчусь і отримаю вищу освіту. У моєму будиночку будуть жити рідні серцю люди – це мої батьки і діти. Усі будуть радісні і щасливі. Але для цього потрібно постаратись нам обом: і мені, маленькій Лізі, і тобі, дорослій Єлизаветі…»
«Привіт, Павле Сергійовичу! Пишу цей лист собі, лист у майбутнє. Мабуть цікаво опинитися в далекому майбутньому.  Подивитися, як будуть жити люди через кілька десятків років. Хочеться вірити, що це майбутнє без воєн, крові та сліз. Там живуть лише щасливі люди, які прагнуть до злагоди та миру, піклуються про своїх близьких…Уявляю, ти зараз сидиш біля розчиненого вікна і дивишся на небо, усіяне зорями. П’єш бразильську каву зі своєї улюбленої чашки. Cвоїй мамі ти придбав квартиру з видом на школу? Мама вже старенька чи працює ще керівником інформаційного центру? Чи й зараз полюбляє високі підбори? А батько? Він мріяв про величезний дім, з каміном, з різними «прибамбасами», щоб у ньому жила вся сім’я: діти, онуки, правнуки. Не забувай про своїх батьків, вони тебе люблять, мені вони сьогодні про це говорили…»

 Ражик Павло

Ражик Павло

Усова Поліна

Усова Поліна

«Привіт, Поліно Павлівно! Як твої справи, як життя?Як воно, майбутнє? Я підрахувала ти вже живеш у 2049 році. Розвинуті у 2015р. технології (сенсорні телефони, планшети, комп’ютери) у твоєму майбутньому вже застарілі та несучасні. Мабуть, на роботу ти їздиш на екомобілі, який не забруднює повітря вихлопними газами. Цікаво, яка наша Україна там, у майбутньому? Чи все спокійно, миро? А в яких містах нашої планети ти вже побувала? Я думаю, на всі ці питання відповідь дасть тільки час. Скільки питань, а відповідей чекати аж 34 роки…»
«Привіт Юліє! Зараз тобі вже сорок п’ять років… Ти вже така доросла. Сподіваюсь, ти успішна жінка, бізнес леді знаменитий журналіст, хоча в душі та сама мрійлива дівчинка. Думаю, ти маєш велику люблячу сім’ю, вірних і веселих друзів, ведеш здоровий спосіб життя, займаєшся спортом і просто невимовно щаслива! Тебе напевно й зараз заспокоює поезія Шевченка й солодкий чай з лимоном? Знаю, як терпіти не можеш холодну каву й холодних людей, читати детективи. Можливо твої смаки змінилися… Знаєш, я дуже хочу щоб ти завжди була собою, мала власну думку, насолоджувалась життям. Ніколи не здавалася, та завжди була завзятою й досягала своєї мити. Я дуже пишаюсь тобою…»

Дейкун Юлія

Дейкун Юлія

 

Читавши листи учасників конкурсу, розумієш, що автори, незважаючи на свій, вік вже не по дитячому мудрі. В їхніх думках чітко прослідковується бажання жити в безпечній країні, бути здоровими і знаходитися поряд зі своїми рідними.

 

Харківська дирекція УДППЗ «Укрпошта» щиро дякує Департаменту науки i освiти Харківської обласної державної адміністрації за підтримку в організації конкурсу в Харківському регіоні.