«Запоріжжя – край козацький!»

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

27 липня відзначається 15-та річниця затвердження Герба та Прапора Запорізької області. Після проголошення незалежності України, Запорізька область одна з перших в Україні затвердила власну регіональну символіку Герб та Прапор області. Автором виступив відомий український художник Віталій Пилипенко.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
На малиновому полі Герба зображений козак із шаблею на лівому боці та рушницею на лівому плечі. Клейноди – символи козацької епохи, вказують на те, що запорізька земля успадкувала принципи демократії, які були властиві Запорізькій Січі. Булава вказує на владу Президента – глави Держави, гаранта державного суверенітету і територіальної цілісності України. Пернач символізує виконавчу владу на місцях, бунчук – взаємодія між усіма гілками влади в області, литаври – символ народного волевиявлення.

 

Вшановуючи значимість традицій та розуміючи значну історичну роль, яку Запорізьке козацтво відіграло в формуванні сучасної України, підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» виготовило постійно діючий календарний штемпель «Запоріжжя – край козацький!» введення в дію якого відбулося  сьогодні – у День 15-ти річчя  Герба та Прапора Запорізької області  в актовій залі обласного краєзнавчого музею.