90 років – також Перемога!

IMG_4520

Свято Перемоги – особливе свято – величне, вистраждане… Подвиг героїв–переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як й наша щира та безмежна вдячність їм – людям, які вияв или нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю та свободу країни. Подвиг наших дідів – високий зразок мужності, сили духу й самопожертви, а пам’ять про війну залишається як вічна скорбота за тими, хто віддав життя за вітчизну. Серед борців за свободу батьківщини були й зв’язківці, які забезпечували зв’язок і в тилу, і на передовій.

 
IMG_4526

У переддень 71-ї річниці Великої Перемоги директор Харківської дирекції Олег Мурашов та голова обласної організації профспілки Едуард Альперович відвідали колишніх поштовиків – ветеранів Великої Вітчизняної Війни. Слухаючи їх розповіді та вдивляючись в надзвичайно добрі очі, мимоволі розумієш, що осколки тих страшних подій вже протягом десятиріч ранять їхні душі і біль від них ніколи не вщухає.

 

Першою, до кого ми завітали, стала майбутня ювілярка Зінаїда Арсентіївна Калініченко, 8 травня вона відзначить свій 90 ювілей. Нас зустріла тендітна і не по роках енергійна жінка. 26 років вона віддала поштовому зв’язку, працюючи в союздруку. Зінаїда Арсентіївна добре пам’ятає, коли по радіо сповістили про початок війни з Німеччиною. Український народ піднявся на боротьбу з фашистами. У цій народній війні мільйони українців, як і всі народи колишнього Радянського Союзу, захищали не сталінський соціалізм, а перш за все власне життя, життя своєї родини, домівку, культуру, одним словом– Батьківщину.

 

З особливим трепетом жінка розповідає про свою велику родину: дітей, онуків, які нині проживають за кордоном, чиїми світлинами увішані всі стіни її квартири. «Цінуйте свої сім’ї, любіть своїх дітей, бережіть себе, час швидкоплинний… Мого чоловіка немає вже 18 років, а так хочеться, щоб поруч був. Ми прожили щасливе подружнє життя, він мене завжди називав «мій Зіннусік», – поділилась наостанку Зінаїда Арсентіївна.
Завітали ми й до Валентини Федорівни Борисенко. Валентину Федорівну війна застала досить маленькою, на той час їй було лише вісім років. Пам’ятає, як під час бомбардувань викопували у дворі яму, накривали її хворостом та ховалися в ній, чекаючи, поки обстріли закінчаться.

 

Батька та брата Валентини Федорівни було мобілізовано на фронт – з того дня для нашої героїні почався новий відлік часу. Довгі роки в тривозі за рідних і кожний новий день з надією на скорішу перемогу.

 

Валентина Федорівна нагороджена медалями «Учасник війни» та «За доблесну працю в роки Великої Вітчизняної Війни 1941 – 1945рр.» . Стаж її роботи в поштовій галузі налічує 60 років. Нині Валентина Федорівна має чудову родину: син, невістка, тішить серце вже дорослий онук. Уявіть тільки: в свої 90 років, жінка граючись розгадує кросворди. «Наступного разу, як приїдете, привезіть мені лупу, бо дуже маленький шрифт друкують в кросвордах», – сміється Валентина Федорівна.

 
IMG_4530

 

Постукала війна і в двері Ращупкіна Григорія Миколайовича. Надзвичайно сором’язливий чоловік зовсім мало говорив про воєнні роки. Під час бойових дій був неодноразово поранений. Нагороджений медаллю «За перемогою над Німеччиною», орденом Вітчизняної Війни ІІ ступеня. 20 років пропрацював начальником поштового вагону. Згадує, якою була пошта і в воєнні роки. «Після початку війни всю секретну кореспонденцію пересилали лише через пошту, отож від її роботи багато чого залежало. Вчасно доставлений лист з домівки був для солдатів Радянської армії важливішим, ніж польова кухня. А тисячі жінок по просторах нашої Батьківщини часами виглядали листоношу в надії, що він принесе їм звістки від чоловіків, синів, братів.»

 

Чим далі йде в історію переможний 1945 – й рік, тим сильніше ми усвідомлюємо велич подвигу нашого народу – переможця, який і через століття буде яскравим символом непохитної мужності і стійкості. Дорогі наші ветерани, ви пройшли всі кола пекельної війни крізь горе довжиною у мільйони життів. Долаючи щоденний смуток, біль і втрати, ви здобули для нас сьогодення і майбутнє. Доземний уклін вам і безмежна вдячність. Від усього серця, від тисячного колективу Харківської дирекції УДППЗ «Укрпошта» бажаємо Вам міцного здоров’я, довголіття, добробуту. Хай небо над вашими сивими чолами буде завжди чистим і безхмарним, ми у безмежному боргу перед вами.