Антитерористичне навчання

В ПВ2

Управлінням СБУ в Черкаській області на базі Черкаської дирекції УДППЗ “Укрпошта” під керівництвом голови Черкаської ОДА Ткаченко О.Ю. 21.04.2016 проведено антитерористичне командно-штабне навчання щодо дій при виявленні небезпечних вкладень, зброї в поштових відправленнях та дії правоохоронних органів, оперативно-рятувальних служб, керівного складу і працівників об’єкту поштового зв’язку при здійсненні терористичного акту.

 

В заході приймав участь керівний склад Черкаської ОДА, Черкаської міської ради, правоохоронних органів (прокуратури, СБУ, поліції), управління ДСНС в Черкаській області, управління охорони здоров’я, управління держспецзв’язку, приватних операторів поштового зв’язку та інших структур в кількості 95 осіб. Від Черкаської дирекції УДППЗ “Укрпошта” на навчання притягувався керівний склад в кількості 23 осіб.

 

При підготовці до навчання в дирекції утворено координаційну антитерористичну групу до складу якої входять заступник директора, начальники служби поштової безпеки, І відділу, відділу мобілізаційної підготовки, цивільної оборони та надзвичайних ситуацій, служби пожежної безпеки, охорони праці, транспортного відділу та старший диспетчер диспетчерської служби. Відпрацьовано Інструкцію «Про порядок і послідовність дій працівників Черкаської дирекції УДППЗ «Укрпошта» при виявленні у поштових відправленнях, в приміщеннях, на території об’єкту поштового зв’язку вибухонебезпечних, вогненебезпечних предметів і речовин, отруйних речовин». Також проведено інструктажі та тренування працівників поштових відділень у випадку виявлення заборонених вкладень у поштових відправленнях та здійсненні терористичного акту на об’єкті поштового зв’язку.

 

На 1 етапі навчання, в актовому залі дирекції, розглянуті питання щодо дій працівників об’єктів поштового зв’язку, правоохоронних органів, оперативно-рятувальної служби та закладів охорони здоров’я при виявленні небезпечних вкладень та здійсненні терористичного акту на об’єктах поштового зв’язку. Від дирекції виступили в. о. заступника директора Коротенко В.М. та начальник служби поштової безпеки Малиночка Н.І.

 

На 2 етапі практично відпрацьована ввідна щодо дій працівників дирекції та усіх оперативних служб міста Черкаси при підриві невстановленого вибухового пристрою в операційному залі ВПЗ №1 поштамту.

 

Необхідно відзначити працівників ВПЗ №1 та ВПЗ №21 м. Черкаси, які при виявленні підозрілих предметів у своїх відділеннях зв’язку оперативно зреагували та повідомили всі відповідні інстанції.

 

В цілому заходи проведенні при підготовці та проведенні антитерористичного навчання оцінені керівником навчання добре.