День вишиванки єднає українців

вышиванки 1

18 травня головна операційна зала Одеського поштамту яскраво заквітчалася різноманітними кольорами та мотивами українських вишиванок. Тут і вишиті бісером сорочки, і червоно-чорні кольори квіткового орнаменту, і синьо-голубі, вишиті хрестиком та мережкою, геометричні, рослинні орнаменти із Подніпров’я , Тернопільщини, Сумщини, Київщини… Кожна область має свої особливості, що віддзеркалюються у вишиванках. То хіба ж не об`єднує вишиванка Україну!

 

Саме символом об’єднання вважають вишиванку багато хто із одеських поштовиків та клієнтів Укрпошти, які завітали на Одеській поштамт, аби відзначити свято вишиванки та взяти участь у спецпогашенні художнього конверту «Всесвітній день вишиванки».
Спецпогашення провели директор Одеської дирекції «Укрпошта» Наталія Приходько та заступник директора регіонального центру української культури Вікторія Карпенко.

 

– Це відносне нове народне свято, яке покликане популяризувати українську культуру і традиції, – сказала Наталія Приходько, відкриваючи церемонію урочистого заходу.

 

За словами Н. Приходько, сьогоднішня акція покликана привнести в наше життя «елемент національної культури, зруйнувати міф про те, що Одеса – не українське місто».

 

Вишиванка – дзеркало народної душі, це – наше минуле, теперішнє і майбутнє. Особисто для мене вишиванка – оберіг, від усього лихого. Вишивання – це давня традиція і у нашому регіоні також. Чи знаєте ви, наприклад те, що на Одещині існує 194 види технік вишивки, а всього в Україні більше 300. Свято вишиванки – це можливість зберегти аутентичність нації. Самих схвальних відгуків заслуговує Укрпошта, яка залучилася до цього свята, – прокоментувала подію Вікторія Карпенко.

 

У вашій шафі ще немає вишиванки? Настав час її придбати…