Дитяча ангельська пошта

IMG_3312 IMG_3315 IMG_3332 IMG_3358 IMG_3262 IMG_3297 IMG_3304

1 червня – у День захисту дітей до центрального відділення поштового зв’язку Сум завітали юні художники
На свято з нагоди Міжнародного дня захисту дітей, влаштоване поштовиками, завітали вихованці Сумської дитячої художньої школи ім. М. Г. Лисенка. Знайомство розпочалось з екскурсії. Ошатне приміщення Центрального поштамту милувало око старовинною архітектурою, жовто-блакитними лого «Укрпошти», виставленим на продаж асортиментом – новенькими листівками, конвертами, марками, газетами й журналами, що пахли свіжим папером. Дітвора, а це були п’ятнадцятеро вихованців у віці 8-12 років, та їх педагоги із цікавістю слухали розповіді поштовиків.

 

Аж ось і найбажаніше – конкурс малюнків на асфальті із назвою «Пошта очима дітей». Розбившись на пари, юні художники приступили до творчого завдання.

 

Ось дружня команда хлопців малює українського поштовика у образі Супермена. Наступна команда малює поштову листівку із величезним і добрим слоном. «Найближчим часом пошта зможе переслати й слона», – переповідають юні романтики художній задум. – «О, та це ж майже емблема наших великовагових перевезень!» – оцінюють дитячі фантазії члени конкурсної комісії – сумські поштовики.

 

Блукати між парами юних художників, що із захопленням малюють на асфальті кольоровою крейдою, суціль задоволення. Ось ще кілька добрих емблем для «Укрпошти», де й фонтан-райдуга із листівок, і дракон, що пашить вогнем – бо українська пошта швидка, як вогонь – пояснюють юні художниці. А ось «мімішні» кошенята, що бережуть поштові скриньки, і оригінальний логотип майбутньої Укрпошти. Та все ж одна робота заслуговує на більшу увагу.

 

…Над хатками, полями і луками летів світлий ангел та у величезному мішку ніс найщиріші листи, в котрих люди передавали свої сердечні вітання рідним та друзям. Та от халепа! Мішок розірвався, крізь невелику проріху поштова кореспонденція посипалась, закружляла у небі. Побачивши те, нерозумна ворона схопила листа й хотіла із ним погратись, поклювати-потріпати. Аж ось на допомогу летить другий ангел – забрав листа у птаха, затулив жмутом сіна дірку в мішку. Разом зібрали докупи розсипане. І далі ангельські поштарі доправили у кожен дім поштові відправлення, а з ними щастя і радість!.. Цей філософський сюжет зобразили юні художниці – дев’ятилітня Аліса Гризун та дванадцятирічна Ніколетта Воссу, назвали малюнок «Ангельська пошта». Задум належить Алісі, а от малювали й розфарбовували разом, щораз доповнюючи задум новими цікавими деталями.

 

«Це наша перша перемога на конкурсі, – почули ми від Аліси та Ніколетти. – І це надзвичайно приємно! Над малюнком ми працювали із величезним задоволенням, зовсім не думаючи про нагороду. Нам було так цікаво малювати ангельську казку. У художній школі ми навчаємось рік, захоплення малюванням нам обом до серця».

 

А поки журі підбивало підсумки конкурсу, дітвора на вітальних листівочках вже писала найзаповітніші мрії, де і про мир в Україні, і про нову іграшку, і щоб разом з мамою й татом весело та змістовно провести літні канікули. Листівки у вигляді стилізованих конвертів, прив’язали до повітряних кульок та всі разом випустили в повітря. Напевно, поближче до тієї самої ангельської пошти, що у кожну родину приносить щастя.

 

Заступник директора Сумської дирекції «Укрпошти» Валентина Молодець привітала юних сум’ян із дитячим святом, побажала добра-радості та миру в Україні. Запрошувала й далі бути частими гостями у сумських поштовиків.

 

Переможці були нагороджені дипломами й пам’ятними подарунками, а всі учасники конкурсу отримали набір юного філателіста, в котрому – гарні марки до першої в житті філателістичної колекції.