Дніпропетровський поштамт святкує День народження – 110 років!

123

Мандруючи головним проспектом Дніпропетровська, цікавість кожного мешканця ще з дитинства привертає велич та вишуканість будівлі Дніпропетровського поштамту. З нею тісно пов’язані спогади багатьох поколінь дніпропетровців. Серед 20-ти визначних будівель, які є історичною візитівкою сучасного Дніпропетровська, чільне місце займає Дніпропетровський поштамт.

 

Свою історію він розпочинає ще з 1903 року, коли за дорученням Головного управління пошт і телеграфів у Санк–Петербурзі над проектом будівлі почали працювати молодший архітектор, цивільний інженер цього Управління, архітектор будівельного відділу Катеринославського губернського управління О.І.Міклашевський та відомий катеринославський інженер І.М.Майданський, який в 1902-1904 рр. будував історичний музей ім. М.Поля.

 
qwe

В проект Катеринославської поштово-телеграфної контори була вкладена величезна сума – 179360 карбованців. Вже у вересні 1905 р. Санкт-Петербургу доповіли про виконання всіх робіт та завершення будівництва. Завдяки старанній роботі працівників та величезній відповідальності за покладену роботу 25 грудня 1905 року двері поштамту відчинились для всіх споживачів, а зв’язківці відсвяткували бажане новосілля.

 

З тих часів і донині, будівля Катеринославської поштово-телеграфної контори є неабиякою прикрасою міста, історичною цінністю та гордістю дніпропетровців. Кожного мешканця та гостя міста вражає вишуканість триповерхової споруди, виконаної в стилі модерн з деякими елементами еклектики, увінчаною баштою зі шпилем, що нині являється рідкісним зразком великого комплексу поштово-телеграфних будинків ХХ ст.

 

З післявоєнних років і до поч. ХХІ ст. будівлі і споруди поштамту не реконструювалися і капітально не ремонтувались. В 2002 році, готуючись до відзначення 100-річного ювілею Дніпропетровського поштамту та враховуючи значимість цієї будівлі, розпочалася масштабна реконструкція поштамту. Робочий проект передбачав реконструкцію всього комплексу будівель поштамту, реставрацію фасадів та інтер’єрів, операційної зали і будівництво приміщення, де б розміщалися диспетчерська та контрольно-пропускний пункт. Зміни торкнулися і системи водопостачання, опалення, протипожежної системи – всього, що з часом потребувало удосконалення. Змінився «внутрішній світ» будови – операційна зала стала світлішою, ширшою за розмірами, відновлено втрачений елемент декору – все за для зручності перебування в операційній залі гостей. Але, так як наш поштамт являє собою історичну цінність, то багато сил було вкладено в збереження духу епохи поч. ХХ ст. – ретельну та дбайливу реконструкцію фасаду приміщення. Архітектори минулого були б здивовані і задоволені тим, як попрацювали сучасники. Поштамт своєю 110річною історією поєднав покоління.

 

Плинність часу та модернізація світу потребує все нових і нових змін навколо.

 
qw1

Незмінною залишається краса та вишуканість «Головпоштамту». Сьогодні Дніпропетровський поштамт за рішенням Уряду України має почесний статус «Пам’ятки містобудівництва». Поштамту підпорядковано 131 відділення поштового зв’язку, з них 80 міських та 45 сільських. Його колектив – це досвідчені працівники, кращі професіонали зв’язку, начальники відділень, оператори, листоноші, кур’єри, які сьогодні радо пропонують широкий спектр послуг Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», а їх вже більше 50-ти. Через пошту сьогодні надсилають поштові відправлення, переказують кошти, сплачують рахунки, замовляють товари побутової техніки, сервіс «Кур’єрська доставка», тематичну марку «Власна марка», передплачують улюблені видання та користуються іншими послугами. Люди потребують більшого від пошти, ніж це було 110 років тому, і поштамт, радо відчиняючи двері дніпропетровцям кожного дня, пропонує нові види сервісу, які задовольнять кожного, навіть найвибагливішого клієнта.

 

Завітайте 25 грудня до Дніпропетровського поштамту та привітайте із Днем народження!