До 100-річчя святкування Курултаю кримськотатарського народу Укрпошта випустила маркований художній конверт та здійснила його спецпогашення

7 грудня 2017 року на київському головпоштамті відбулось спецпогашення маркованого художнього конверта «100-річчя першого Курултаю кримськотатарського народу», який Укрпошта розробила спільно з Інститутом геостратегії імені Ісмаїла Гаспринського.
 
Перший Курултай, національний з’їзд, який розпочав свою роботу у листопаді 1917 року в Ханському палаці (м. Бахчисарай) є важливою подією в історії кримськотатарського народу. Результатом роботи Курултаю було ухвалення Конституції Кримської Народної Республіки, в якій визнавалася рівноправність усіх мешканців Криму незалежно від їх національності, закріплювалася рівноправність жінок, проголошувались основоположні демократичні свободи. Курултай затвердив національний прапор блакитного кольору, національний герб у вигляді золотої тамги кримських ханів та національний гімн.
 

Рішення про скликання першого Курултаю кримськотатарського народу було прийнято для встановлення порядку в Криму та недопущення анархії. Делегати Курултаю виходили з того, що в Криму необхідно забезпечити права всіх мешканців півострову, незалежно від їх національності, віросповідання та політичних поглядів.
 
Те, за яких складних умов було скликано перший Курултай кримськотатарського народу, є показником того, що сьогодні потрібно зберігати та розвивати Курултай відповідно до сучасних тенденцій політичного представництва, враховуючи існуючі виклики та загрози.
 
На маркованому художньому конверті на тлі Ханського палацу зображено делегатів кримськотатарського національного з’їзду, національний герб у вигляді золотої тамги кримських ханів, а також Номана Челебіджіхана, який, разом зі своїми однодумцями, доклав величезних зусиль задля скликання першого Курултаю кримськотатарського народу, на якому проголосили утворення першої в історії людства мусульманської демократичної республіки.
 
Літерний номінал марки «V» відповідає тарифу на пересилання простого листа вагою до 20 г у межах України.
Тираж конверту 400 000 примірників.
Зам. Т-0235. 20.10.2017.
Дизайн Тетяни Нестерової.
Штриховий код 4823027143439.
Конверт надруковано на ТОВ «Укрбланковидав».