До Дня захисника України Укрпошта та НБУ презентували художню поштову марку та пам’ятну монету

456

12 жовтня 2015 року з нагоди відзначення нового українського свята Дня захисника України в приміщенні Головпоштамту Укрпошта спільно з Національним банком України презентувала художню поштову марку та пам’ятну монету «День захисника України».

 

В урочистій церемонії введення в обіг поштової марки та пам’ятної монети взяли участь: в.о. генерального директора УДППЗ «Укрпошта» Ігор Ткачук, директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко, директор Монетного двору НБУ Володимир Решинський, працівники УДППЗ «Укрпошта» та НБУ, що брали участь у АТО – Іван Лавріненко та Віктор Носулько, художники, автори ескізів монети та марки Олександр та Сергій Харуки.

 

«З метою вшанування бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, з метою посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій та відзначення Дня захисника України Укрпошта презентує громадськості та вводить в обіг художню поштову марку «День захисника України», – відзначив на церемонії спецпогашення керівник Укрпошти Ігор Ткачук. – Ми сподіваємося, що ця марка, цей витвір мистецтва стане своєрідним оберегом для усіх наших захисників».

 

Робота над створенням поштової марки та пам’ятної монети, присвячених вшануванню мужності та героїзму борців за національну свободу, була спільною та велася художниками Володимиром Тараном, Олександром та Сергієм Харуками, а також скульпторами Володимиром Атаманчуком та Святославом Іваненком.

 

Як зауважив директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко, День захисника України – це нове свято для незалежної України, але не нове в українській історії. «Саме у день Покрови Пресвятої Богородиці українське козацтво вшановувало своє військо. В історії це свято ще називається Козацька Покрова. Образ Божої Матері, яка тримає білу довгу покрову, став своєрідним оберегом України, символом її споконвічного прагнення до мирного життя», – сказав він та подякував усім захисникам української землі за їх героїзм та незламність.

 

Поштова марка та монета мають цікаве художнє рішення. На марці та аверсі монети на тлі орнаменту розміщено постать Пресвятої Богородиці, яка руками огортає та покриває захисників України різних часів: козаків (ліворуч) та сучасних воїнів. Образ Божої Матері завжди слугував символом захисту та заступництва, вона вважається покровителькою українського козацтва. Поля маркового аркуша прикрашають написи: «За Україну! За її волю!», «14 жовтня – День захисника України». А на реверсі монети на тлі камуфляжу розміщено стилізоване зображення тризубу – Знак Княжої Держави Володимира Великого, угорі написи півколом: ЗА ЧЕСТЬ! ЗА СЛАВУ! ЗА НАРОД!

 

Пам’ятна монета має номінал 5 гривень, тираж 50 000 штук. Коштує монета «День захисника України» 29 гривень.

 

Номінал поштової марки «День захисника України» складає 2,40 грн. Тираж – 160 000 примірників.

 

Придбати поштові марки до Дня захисника України можна у всіх відділеннях Укрпошти. Пам’ятні монети за цінами НБУ можна придбати в усіх територіальних управліннях НБУ (крім Головного управління НБУ в АРК, управлінь в Донецькій і Луганській областях) та дистриб’юторів НБУ з продажу пам’ятних монет (АТ “Ощадбанк”, ПАТ “КБ “Хрещатик”, ПАТ “ОКСІ БАНК”).