Дорогу здолає той, хто йде…

Фото-61

Слова, винесені у заголовок цього матеріалу, були своєрідним лейтмотивом чергового засідання Ради Миколаївської дирекції «Укрпошта», яке відбулося 2 серпня. І хоча до порядку денного були включені поточні робочі питання, це засідання вищого дорадчого органу дирекції відрізнялося від попередніх. Тому є декілька причин.

 

Починаючи засідання, керівник дирекції Дмитро Ганіченко, звертаючись до членів Ради, сказав: «Сьогодні ми підводимо підсумки нашої роботи у І-му півріччі та ІІ-му кварталі поточного року, затверджуємо основні завдання на наступний квартал. Підстави для оптимізму є – філіал протягом звітного періоду демонструє позитивну динаміку у виконанні основних показників фінансового плану та їх зростання до рівня минулого року. Але ми знаходимося на початку шляху до стабільної прибуткової роботи дирекції. Тому, аналізуючи результати нашої діяльності, треба поставити напружені, але досяжні плани. Організувати злагоджену роботу всіх виробничих та структурних підрозділив для їх безумовного виконання. І завдяки цьому ми обов‘язково здолаємо цей шлях».

 

Слова Дмитра Володимировича про те, що зараз дирекція знаходиться на переломному етапі, підкріплюється знаковим фактом – вперше за 6 останніх років за ІІ-й квартал отримано прибуток у розмірі 767,5 тис. грн. Це вдалося зробити, в основному, за рахунок виконання у ІІ-му кварталі цього року на 107,5% плану чистих доходів з темпом їх зростання до рівня минулого року на 125,4%.

 

В доповідях заступників директора, начальників відділів містився аналіз, за рахунок яких показників було досягнуто такий фінансовий результат. Було зазначено, що в структурі отриманих доходів найкращих показників за ІІ-й квартал дирекція набула по пересиланню посилок, дрібних пакетів, фінансовим послугам, в тому числі, по прийманню платежів, серед комерційних послуг – по доставці рахунків та видачі готівки, супутнім послугам поштового зв‘язку. По всім цим послугам досягнуто темпи росту від 121,2% до 202,9%.

 

Здатність філіалу нарощувати доходи, відповідно, вплинула і на зростання продуктивності праці. Продуктивність праці штатних працівників збільшилась у ІІ-му кварталі нинішнього року на 31% до рівня аналогічного періоду 2015 року (у І-му кварталі 2016 року цей показник склав 15,8%).

 

Але ці цифри не повинні заколисувати. Виконання доведених планів та підтримання високих темпів росту має бути нормою в діяльності філії. До того ж, в напрямку одержання додаткових доходів ще є резерви і їх треба реалізовувати якомога швидше та ефективніше.

 

Та, крім нарощування доходної частини, і на це зверталося увагу у виступах членів Ради, резерви стабілізації фінансово-економічного становища дирекції треба шукати у скороченні витрат. За цим показником також спостерігаються деякі позитивні тенденції. Так, загальні чисті витрати філії за І-е півріччя поточного року дотримано майже на рівні показника минулого року – 100,2%, а у ІІ-му кварталі навіть досягнуто його зменшення на 3,5%. По цьому шляху визначилися йти і в подальшому.

 

Засідання проходило в режимі конструктивного діалогу, тому членам Ради – начальникам центрів поштового зв‘язку була надана можливість проінформувати присутніх про виконання заходів щодо забезпечення запланованих показників ІІ-го кварталу 2016 року, а також здійснити захист заходів щодо забезпечення запланованих показників на ІІІ-й квартал 2016 року.

 

А оскільки під час засідання було зазначено, що послугами, які найбільш динамічно розвиваються в Миколаївській дирекції, є доставка посилок та послуги з прийому комунальних платежів, то більш детальна увага була приділена саме їм.

 

У зв’язку з цим на Раді було розглянуті конкретні заходи щодо збільшення фізичних обсягів послуг, що надаються, залучення більшої кількості клієнтів, як основи стабілізації і зміцнення фінансово-економічного стану дирекції.

 

На засіданні Ради обговорювалися і інші важливі поточні питання: про організацію проведення інвентаризації у зв‘язку з перетворенням УДППЗ «Укрпошта» в публічне акціонерне товариство, стан контрольно-ревізійної роботи, забезпечення додержання лімітів товарно-матеріальних цінностей та грошових коштів, підготовка до осінньо-зимового періоду, матеріально-технічне забезпечення діяльності дирекції, організація відпочинку на Регіональному навчально-оздоровчому комплексі «Поштовик» та інші.

 

Підводячи підсумки засідання Ради дирекції, її очільник Дмитро Ганіченко зазначив: «Ми вже виконали завдання, яке ставили перед собою – вийти у точку беззбитковості. Наступне завдання – закріпитися на цьому рубежі та за підсумками 9-ти місяців поточного року стабільно працювати беззбитково. І є обґрунтована впевненість, що, зосередившись на виконанні базових завдань, об‘єднавши зусилля, миколаївські поштовики здолають дорогу, якою йдуть».

 

Володимир Розанов,
начальник ВОПАРК,
секретар Ради Миколаївської дирекції
підприємства «Укрпошта»