Посилка – поштове відправлення з вкладенням предметів культурно-побутового та іншого призначення, не забороненими законодавством до пересилання.

Характер вкладення різного роду предмети культурно-побутового й виробничого призначення, продукти харчування тривалого зберігання, друкована продукція тощо.

Упакування :  гофрокартонні ящики, дерев’яні, диктові ящики, м’яка оболонка (торбинки). Упакування, яке Ви обираєте, має відповідати характеру вкладення й забезпечувати схоронність вкладення, а також можливість безперешкодно наносити поштову адресу, у разі необхідності, відповідні відмітки та обробку поштового відправлення з використанням технічних засобів.

Посилки без оголошеної цінностіприймаються для пересилання без оцінки вартості вкладення;

Як відправити: надайте посилку оператору поштового відділення, повідомте оператору найменування адресата, номер телефону та його поштову адресу, Ваше ім’я та прізвище, поштову адресу, сплатіть плату за пересилання посилки, отримайте розрахунковий документ.

Як отримати: у Вашому відділенні пред’явіть документ, що посвідчує особу, зазначте на бланку повідомлення дату одержання, поставте підпис та отримайте посилку.

З оголошеною цінністюприймаються для пересилання з оцінкою вартості вкладення, визначеною Вами.

Як відправити: надайте посилку оператору поштового відділення, повідомте оаператору найменування адресата, номер телефону та його поштову адресу, Ваше ім’я та прізвище, поштову адресу, визначену Вами оцінку вартості вкладення, сплатіть плату за пересилання посилки та отримайте розрахунковий документ.

Як отримати:  у Вашому відділенні пред’явіть документ, що посвідчує особу, зазначте на бланку повідомлення дату одержання, поставте підпис та отримайте посилку.

Переваги пересилання посилок з оголошеною цінністю:

Посилка з оголошеною цінністю може бути відправлена:

 • з післяплатою
 • При відправленні посилки з оголошеною цінністю з післяплатою Ви доручаєте оператору поштового зв’язку стягнути визначену Вами суму вартості відправлення з одержувача і переслати її за зворотною адресою поштовим переказом.

  Сума післяплати, визначена Вами. не повинна перевищувати суми оголошеної цінності поштового відправлення.
  У разі відправлення посилки з оголошеною цінністю з післяплатою заповніть бланк поштового переказу.

 • з описом вкладення
 • У разі відправлення посилки з оголошеною цінністю з описом вкладення заповніть бланк опису у двох примірниках.

  При відправленні посилок скористайтеся наступними послугами:

  Повідомлення про вручення – повідомлення, яким ми поінформуємо Вас про дату вручення та прізвище одержувача посилки.

  При поданні посилки з повідомленням про його вручення необхідно заповнити бланк повідомлення на свою поштову адресу або адресу особи, якій за Вашим дорученням належить надіслати повідомлення після вручення посилки.

  SMS-повідомлення – повідомлення, яке Ви отримаєте на свій мобільний телефон одразу, коли посилку буде доставлено одержувачу.

  Додатковий сервіс “Кур’єрська доставка” –забір усіх видів поштових відправлень та/або доставка реєстрованих поштових відправлень.

Без оголошеної цінності звичайна посилка, що пересилається простим порядком.
З оголошеною цінністюпосилка, що приймається для пересилання з оцінкою вартості вкладення, визначеною Вами.

Як відправити (звичайні, з оголошеною цінністю): надайте посилку оператору поштового відділення у відкритому вигляді з перевіркою вкладення.

Заповніть бланк супровідної адреси СР71 або бланк-пачку СР72, а також митну декларацію CN23.

Бланк супровідної адреси СР71 заповніть в одному екземплярі. Адреси одержувача та відправника на посилці й на бланку супровідної адреси СР71 мають бути написані мовою країни призначення або французькою чи англійською мовами з дублюванням назви країни українською мовою. Адреси мають бути повними і чіткими. Не допускається їх написання олівцем, окрім хімічного. Адреси мають бути однаковими як на посилці, так і на бланку супровідної адреси СР71.

На бланку супровідної адреси зазначте спосіб повернення посилки в разі її невручення. Зробіть лише одну відмітку. Також вкажіть суму оголошеної цінності в національній валюті.

Митна декларація CN23 складається в кількості примірників, вказаній у розділі  «Перелік предметів, заборонених до пересилання». У митній декларації CN23 вкажіть повні адреси відправника та одержувача, найменування кожного предмета, що пересилається, його масу та вартість.

Ви можете відправити посилки з оголошеною цінністю з післяплатою до тих країн, з якими укладена двостороння Угода про обмін поштовими відправленнями з післяплатою.

Як отримати: посилка доставляється та вручається Вашому одержувачу особисто під підпис.

При відправленні посилок скористайтеся такими послугами: 

Повідомлення про вручення – повідомлення, яким ми поінформуємо Вас, коли й кому (одержувачу або його представнику) вручено відправлення.

Реєстроване відправлення вручають Вам під підпис. На бланку повідомлення про вручення зазначається:

 • прізвище одержувача та дата вручення поштового відправлення;
 • при врученні поштового відправлення повнолітнім членам сім’ї: родинні зв’язки (батько, мати, син, донька тощо);
 • за довіреністю: прізвище довіреної особи;
 • з відміткою «Вручити особисто»: підпис та прізвище.

З посильним – доставка кур’єром.

Будь-які міжнародні реєстровані поштові відправлення Ви можете надіслати з позначкою «З посильним». Вони доставляються кур’єром відразу після прибуття відправлень до об’єкта поштового зв’язку.

Такі відправлення приймаються для пересилання лише до країн, визначених у Керівництві з приймання міжнародних поштових відправлень (зноска на керівництво).

Переваги пересилання посилок з оголошеною цінністю:

 • матеріальна відповідальність оператора в разі втрати (пошкодження) згідно з Законом України «Про поштовий зв’язок»;
 • можливість відстеження посилки на сайті в розділі «Відстеження пересилання поштових відправлень».

Правила адресування міжнародних посилок

Відповідно до положень Актів Всесвітнього поштового союзу (Доха, 2012 р.) на міжнародних поштових відправленнях зазначається:

 • текст адреси одержувача, що пишеться в правій нижній частині лицьового боку відправлення, має бути точним та повним. Він пишеться латинськими літерами й арабськими цифрами і повинен бути розбірливим. Якщо в країні призначення застосовуються інші літери і цифри – вкажіть адресу цими літерами і цифрами (тобто, мовою країни призначення). Найменування населеного пункту та країни призначення пишеться заголовними літерами. Бажано, щоб найменування країни призначення було вказано мовою країни відправлення;
 • текст адреси відправника, що пишеться в лівій верхній частині лицьового боку відправлення, зазначається мовою країни відправлення або латинськими літерами та арабськими цифрами. У разі зазначення адреси мовою вихідної країни найменування населеного пункту і країни повторюються латинськими літерами.

На міжнародних поштових відправленнях до країн СНД адреси одержувача та відправника Ви можете зазначити російською мовою.

Також при адресуванні міжнародних поштових відправлень ознайомтеся з вимогами країни призначення щодо мови адресування. Інформація про ці вимоги є у кожному відділенні зв’язку.

Адреса, за якою пересилається поштове відправлення, зазначається в такій послідовності:

 • найменування адресата (одержувача) у називному відмінку: прізвище, ім’я та по батькові;
 • найменування вулиці, номер будинку, квартири;
 • найменування населеного пункту, району, області;
 • поштовий індекс;
 • країна призначення.

Зразок порядку адресування міжнародного поштового відправлення

Супровідні бланки: бланк супровідної адреси СР71, бланк-пачка СР72, митна декларація CN23.