Посилка – поштове відправлення з предметами культурно-побутового та іншого призначення, не забороненими законодавством до пересилання, розміри, маса і порядок упакування якого встановлені відповідно до законодавства України.
Розміри посилки (міліметри)
Максимальний: 600 х 700 х 700 Мінімальний: 90 х 140 х 50
Маса: до 10 кг.
Упакування: цупкий папір, футляри, коробки, мішки, торбинки, пакети з повітряною вставкою, гофрокартонні ящики тощо.
Упаковка посилок обирається відправником залежно від форми та характеру вкладення, виду поштового відправлення з урахуванням часу на пересилання, інших умов пересилання, а також унеможливлення заподіяння шкоди життю та здоров’ю працівників поштового зв’язку або третіх осіб, забруднення чи псування (пошкодження) інших поштових відправлень та поштового обладнання.
Упаковка повинна забезпечувати схоронність вкладення, а також можливість обробки поштового відправлення з використанням технічних засобів.
Порядок упакування поштових відправлень залежно від вкладення установлюється операторами поштового зв’язку.
Порядок приймання: приймаються для пересилання без оголошеної цінності, тобто без оцінки вартості вкладення.
При відправленні посилок можна скористатися наступними послугами:
Рекомендоване повідомлення про вручення посилки – повідомлення, яким Укрпошта доводить до відома відправника чи уповноваженої ним особи інформацію про дату вручення посилки та прізвище одержувача.
СМС – повідомлення про вручення посилки – повідомлення, яким Укрпошта доводить засобами мобільного зв’язку до відома відправника інформацію про дату та прізвище особи, якій вручено посилку. Обов’язковою умовою є зазначення номеру мобільного телефону відправника, плата стягується згідно діючих тарифів.
СМС – повідомлення про надходження посилки – повідомлення, яким Укрпошта доводить засобами мобільного зв’язку до відома адресата інформацію про надходження на його адресу посилки. Обов’язковою умовою є зазначення номеру мобільного телефону одержувача, даний сервіс є безоплатним.
Додатковий сервіс “Кур’єрська доставка” – забір або доставка посилок за додаткову плату згідно встановлених тарифів