Філателістична виставка дісталась Полтави

1

Останнього літнього дня, 31 серпня 2015 року настав довгоочікуваний момент, – до зали Полтавського Поштамту завітала пересувна філателістична виставка «Останнім шляхом Кобзаря», яку до цього часу мали змогу відвідати мешканці Київської, Чернігівської, Рівненської та Сумської областей. Виставку представив організатор проекту «Останнім шляхом Кобзаря» – голова ревізійної комісії асоціації філателістів України, Олександр Канівець, що здійснив перехід тим шляхом, яким перевозився прах поета із Санкт-Петербурга до Канева у 1861 році.

 
2

Вперше в Україні міжнародний поштовий похід-реквієм пройшов хронологічно в часі з точністю до години,як це було більше 154 років тому. Під час походу Олександр Володимирович подолав тисячі кілометрів з яких день у день, годину в годину здійснював поштові відправлення, щоб хронологічно відтворити останній шлях Великого Кобзаря. Підтвердженням цього став буклет «Останнім шляхом Кобзаря», виконаний у вигляді символічної карти з конвертів, на яких було поставлено штемпелі відділень поштового зв’язку із зазначенням точної дати і часу тих населених пунктів, якими перевозили тіло поета. Відвідувачі виставки, як працівники ПД УДППЗ «Укрпошта» так і споживачі поштових послуг, мали можливість ознайомитись з унікальним експонатом – посмертною маскою Тараса Шевченка та з вищеназваним буклетом «Останнім шляхом Кобзаря», який довічно зберігатиметься як культурне історичне надбання України.

 
3

Не втратили нагоди відвідати виставку й поважні гості, серед яких: представник міжнародної громадської організації «Міжнародний союз козацтва» Дробиш Анатолій Михайлович, завідувач відділу історії Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського Барська Ганна Михайлівна, старший науковий співробітник відділу історії Яремченко Віталій Андрійович та кореспондент редакції обласної газети «Зоря Полтавщини».

 

По завершенню офіційної частини, всі бажаючі мали нагоду поспілкуватися з Олександром Володимировичем, дізнатись цікаві факти з походу-реквієму та біографії Тараса Григоровича, сфотографуватись поряд з безцінними експонатами та придбати на згадку філателістичні товари із зображенням Великого Кобзаря.