Філателія – захоплення, що набирає обертів

У Міжнародний день музею в м. Бар відкрилась Вінницька обласна пересувна філателістична виставка, присвячена 100-річчю Української марки. Цей проект є унікальним, адже такої тривалої виставки в Україні ще не було. Марафон стартував у смт Вороновиця та подорожуватиме усіма куточками Вінницької області 4 роки. Ювілей, до якого вона приурочена, відбудеться у 2018 році. Завзяті філателісти співпрацюючи з Вінницькою дирекцією Укрпошти вирішили не чекати цієї дати і створили унікальну довготривалу виставку, завдяки якій молодь та місцеві жителі мають змогу познайомитись з філателією. Головним завданням марафону являється популяризація саме української марки, її історія та значення як невід’ємного атрибуту держави.

 

Поштові марки представлені рядом експозицій, 2 з яких брали участь у регіональній виставці та отримали срібні медалі. Тематика даних експонатів досить цікава та різноманітна: хронологія української марки, флора і фауна Вінницької області, спорт і космонавтика, народні свята і традиції та інше. Кожен відвідувач зможе знайти щось цікаве та близьке власним інтересам чи захопленням.


 

Ця подія співпала з важливою датою і для самого Барського районного історичного музею, де до кінця травня перебуватиме виставка, адже саме 18 травня відзначали 30-річчя з дня створення музею. При відкритті виставки панувала урочиста атмосфера. Серед гостей були очільники Барського району – Володимир Саволюк та Михайло Піддубний, які зі щирими словами вітань звернулися до учасників заходу, наголошуючи на необхідності вивчення історичної минувшини та збереження духовних і мистецьких надбань українського народу. Відбулось відзначення кращих працівників музейної справи Барського району з нагоди Міжнародного дня музею. Після чого заслужений філателіст України Євген Меснянкін, зробив невеличкий екскурс в історію зародження та становлення поштової марки в Україні, який школярі, що завітали на виставку слухали затамувавши подих.

 

Як зазначалось вище, на виставці були присутні барські школярі, учні 8-9 класів ЗОШ І-ІІІ ст. № 4, для яких провели вікторину на кращі знання у філателістиці, за результатами якої найактивніші отримали солодкі презенти. Всі діти отримали пам’ятні сувеніри – марки, що можуть в подальшому поповнити їх особисті колекції.