Форум колекціонерів Волині відбувся у Луцьку

?????????????
dt IMG_1246 IMG_1286 IMG_1389

28 травня 2016 року Волинською Асоціацією колекціонерів «Паритет» та Центром туризму, спорту та екскурсій управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації було проведено Форум колекціонерів Волині.

 

На Форумі до уваги учасників та гостей представили безліч видів колекціонування:

 

– нумізматика – колекціонування старовинних, рідкісних та найпривабливіших монет країн світу, НБУ України. Були представлені окремі колекції монет на морську та спортивну тематику, з флорою та фауною, найбільша з яких – срібна, важить один кілограм, а також єдина в Україні монета зі шрифтом Брайля, відзначена «Книгою рекордів України»;
– філателія – представлена Волинською дирекцією УДППЗ «Укрпошта», волинським клубом філателістів та окремими філателістами.
– боністика – колишні та сучасні паперові гроші Німеччини, Польщі, Росії, України та інших країн;
– бібліофільство – книжкові знаки, колекція Конституцій різних країн світу;
– календофілія – календарики;
– фалеристика – ордени, медалі, значки, жетони та інші нагороди;
– філокартія – листівки, репродукції образотворчого мистецтва;
– геральдика – герби населених пунктів Волині;
– філуменія – сірникові етикетки та коробки;
– перидромофілія – залізничні квитки;
– талеристика – талони, купони, паперові сурогати;
– скрипорилія – облігації та акції.

 

Найбільше захоплення в усіх викликав наймолодший 4-річний колекціонер Володимир з Луцька, який представив свою колекцію іграшкових мініатюр з «Кіндер-сюрпризів». Його колекція налічувала більше 100 різних героїв мультфільмів, статуеток. Захоплення колекціонуванням передалось хлопцю від його діда Миколи, який також представляв свою колекцію монет, найбільшою гордістю якої є унікальна монета – єдина в світі – з власним зображенням.

 

Активну участь в даному форумі продемонструвала і Волинська дирекція УДППЗ «Укрпошта», яка представила колекцію марок та блоків 2015 року випуску, продукцію з тематикою Волинської області: поштовий блок «Краса та Велич України. Волинська область» та художня марка «Залізничний вокзал місто Луцьк», випущених у 2014 році і присвячених до 75-річниці створення Волинської області, маркований художній конверт, який було випущено 2015 року з нагоди 675-річчя з часу княжіння Любарта Гедиміновича у Луцьку.

 

До уваги була представлена цьогорічна продукція: випущені конверти до відзначення 325-річчя від часу спорудження церкви – Свято-Михайлівський храм села Карасин Маневицького району – пам’ятка архітектури Національного значення, марки та блоки 2016 року: Маркований аркуш «Київські князівни на престолах Європи», Марка «Національна збірна України з футболу», Марка «Михаїл Булгаков. 1891-1940», Марка «Іван Марчук «Скажи мені правду. 1994», Марка «Чорнобиль – трагедія людства» та інші, різноманітну філателістичну продукцію, а саме конверти першого дня, каталоги, сувенірні рамки та інше.

 

По завершенню кожен учасник Форуму отримав сувеніри від організаторів: абетку лучанина, календарики Центру туризму, оригінальні джокери гральних карт, тематичні візитки, друковану літературу з тематиками колекціонування.