І живуть у пам’яті народу його вірні дочки й сини…

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки й сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
В. Симоненко

 

8 травня Вінницька дирекція в режимі он-лайн конференції, що охоплювала філіали по всій країні, привітала ветеранів з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом. Серед запрошених були учасники бойових дій, діти війни та ветерани праці у сфері зв’язку.

 

До привітання долучились всі працівники дирекції. Атмосфера була, ніби у сімейному колі. Затамувавши подих і ледве стримуючи сльози, всі присутні слухали розповіді про те, як війна ввійшла в життя до них, ще зовсім юних, встановлюючи там свої порядки. І зараз, коли їх пам’ять вже порою підводить, можуть забути де залишили окуляри чи телефон, однак всі події тих днів кожен пам’ятає у всіх подробицях.

 

Прослухавши історії ветеранів біль пронизує аж до самого серця, коли уявляєш через що їм довелось пройти, що вони побачили та відчули на собі. Разом з тим, волею-неволею, починаєш думати й про тих, хто зараз у цьому пеклі на Сході, про тих, хто бореться за нашу перемогу, йдучи стежками своїх дідів-прадідів.

 

Чомусь з особливим почуттям суму відзначали цей День Перемоги. На скільки все переплелось – річниця перемоги у дні війни… Кожен глибше зрозумів суть слів з пісні «это празник со слезами на глазах», адже тепер кожен знає про війну не з розповідей, вона йде тут, зовсім поряд і навряд чи знайдеться якась людина, у котрої немає там близької або просто знайомої людини.

 

Ми низько схиляємо голову перед всіма, хто віддав життя та мужньо боровся за рідну землю, зупинивши фашистську навалу, перед тими, хто трудився не покладаючи рук у тилу, щоб допомогти у перемозі, хто власними руками підіймав країну з колін після війни. Схиляємо голову і перед тими, хто зараз на фронті і боронить нашу країну, її цілісність та незалежність.

 

Звитяга та подвиг наших ветеранів є прикладом, як треба жити та боротись. Пам’ятаємо та перемагаємо!