Ігор Ткачук: Наша мета зробити Укрпошту ефективною, прибутковою, сучасною

12

30 вересня в.о. генерального директора Укрпошти Ігор Ткачук, директор з технічної політики Павло Ткачук і в.о. директора Одеської дирекції Денис Петров зустрілися з представниками колективу Одеської дирекції підприємства. На нараді обговорювали результати діяльності філії та піднімалися питання реформування поштової галузі в цілому, що активно здійснюється з ініціативи першого керівника Укрпошти.

 

Ще 9 місяців тому, коли Ігор Ткачук був призначений на нову посаду, за його словами, деякі «доброзичливці» передрікали крах державної пошти, витіснення її з ринку «альтернативними» структурами. «Але пошта була, є і буде», – як заявив Ігор Віталійович. Про це свідчать і факти. Укрпошта вдвічі збільшила свою прибутковість. Активно впроваджуються новації. Так, хороший результат приніс Укрпошті договір з Поштою Китаю про скорочення терміну поставок з китайських інтернет-магазинів. Завдяки співпраці з поштою Естонії збільшилися обсяги міжнародних відправлень та ін. Йде процес технічного переозброєння, оновлюються відділення поштового зв’язку та ін.

 

Як соціально орієнтоване підприємство поштовики довели свій високий професіоналізм у роботі щодо залучення населення до оформлення субсидій. З них третина оформлена завдяки поштовикам. Хороша робота пошти за цим напрямком була відзначена і урядом. За словами Ігоря Ткачука, на заохочення листонош виділено 2 млн грн.

 

Тематика зустрічі вийшла досить різноманітною, але важливо те, що чітко були визначені перспективи розвитку і тактика їх виконання. «Наша мета зробити Укрпошту ефективною, прибутковою, сучасною …», – підкреслив Ігор Ткачук. Як?

 
22В ряду невідкладних завдань Ігор Віталійович бачить боротьбу з корупцією. Керівник Укрпошти розповів про факти зловживань у проведенні тендерів на закупівлі палива, матеріалів і послуг. Щоб уникнути їх введена прозора схема тендерів. Посилено контроль системи закупівель. На думку Ігоря Ткачука, потрібна їхня децентралізація. В якості пілотного проекту Харківської, Донецької та Луганської дирекціям дозволено самостійно здійснювати закупівлі палива. А в організації торгівлі на пошті кредо одне: ціна повинна бути ринковою, а товари якісними.

 

Виступаючий звернув увагу адміністрацій філій Укрпошти на необхідність перевірити права на нерухомість, земельні ділянки, особливо в обласних центрах, щоб не допустити спроб махінаторів вивести їх з власності «Укрпошти», як це сталося з будівлями у Моршині та у Трускавці.

 

Досить докладно Ігор Ткачук аналізував питання автоматизації робочих місць, проблеми, що пов’язані з впровадженням глобального проекту сучасних технологій SAP. Зрушення в цьому плані є, як і з придбанням комп’ютерів. Досить амбітні і інші плани керівника. Наприклад, створити поштовий банк. «З нашою розгалуженою мережею, кваліфікацією працівників – для нас це цілком реальне завдання». Чималий потенціал для розвитку представляє для пошти електронна комерція.Здійснити задумане можна буде за однієї умови: корпоратизація, – підкреслив Ігор Віталійович. – Тільки так пошта може стати конкурентоспроможною».