Інформаційно-розрахункова дирекція

02002, м. Київ, вул. Митрополита Андрeя Шептицького, 16/4

Тел.: (044) 323-22-09;

Факс.: (044) 517-33-00; 516-64-32

oper_copmr@ukrposhta.com

Інформаційно-розрахункова дирекція УДППЗ Укрпошта була створена в січні 2009 року на базі Центру оброблення переказів та міжнародних розрахунків. Розташована на 3-му поверсі приміщення Лівобережного поштамту у м. Києві.

Інформаційно-розрахункова дирекція здійснює проведення технічної політики, спрямованої на впровадження та використання на Підприємстві сучасних інформаційно-телекомунікаційних технологій з метою забезпечення автоматизації та вдосконалення усіх бізнес-процесів Підприємства, підвищення продуктивності та скорочення частки ручної праці, підвищення ефективності та якості роботи Підприємства.

Здійснює супровід та модернізацію корпоративних автоматизованих систем УДППЗ Укрпошта, та іншого прикладного програмного забезпечення (надалі – корпоративні автоматизовані системи).

Виконує впровадження, адміністрування, супровід та експлуатацію апаратно-програмних комплексів, засобів обчислювальної техніки, комунікаційного обладнання комп’ютерних мереж, корпоративної телефонії, мобільного та стаціонарного цифрового телефонного зв’язку, реєстраторів розрахункових операції.

Організовує заходи щодо впровадження та експлуатації засобів технічного, криптографічного та програмного захисту інформації з обмеженим доступом, яка циркулює в корпоративних автоматизованих системах УДППЗ Укрпошта.

Впроваджує та супроводжує єдину централізовану інтегровану платформу на основі програмного забезпечення SAP, згідно з визначеними бізнес-процесами на Підприємстві.

Інформаційно-розрахункова дирекція, забезпечує сталу роботу автоматизованих систем та сервісів, розробку та впровадження нових фінансових та технологічних послуг в УДППЗ Укрпошта, розробку та впровадження прикладного програмного забезпечення.

В Інформаційно-розрахунковій дирекції ведеться робота з оброблення та контролю внутрішніх та міжнародних поштових переказів в АС Електронний переказ, здійснення оперативного контролю по переказах інших платіжних систем (MoneyGram, BLIZKO, UNIStream), електронних повідомлень (АС Електронне повідомлення), коротких текстових повідомлень (АС Відправлення коротких текстових повідомлень), технічний та технологічний супровід АС Платежі, проведення розрахунків за міжнародні перекази, ведеться рекламаційна робота. В перспективі – контроль за відправленнями в АСРК, надання інформаційних послуг. Фахівці Інформаційно-розрахункової дирекції постійно сприяють розширенню співпраці пошти України з іноземними поштовими службами з питань налагодження обміну міжнародними переказами за системою ВПС та за системою Єврожиро, вдосконаленню технології оброблення та пересилання міжнародних поштових переказів післяплати в рамках послуги Консигнація, впровадженню конкурентних термінових переказів.

Інофрмаційно-розрахункова дирекція здійснює заходи щодо забезпечення Підприємством виконання вимог фінансового моніторингу та законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму. Проведить аналізу фінансових операцій, для виявлення тих, що підлягають внутрішньому фінансовому моніторингу.

Серцем технічних та технологічних процесів в дирекції є Центр оброблення даних (ЦОД), який побудовано в ІРД, відповідає усім вимогам як Національного банку України, так і вимогам Всесвітнього поштового Союзу.

За період свої діяльності в інформаційно-розрахунковій дирекції розроблено автоматизовану систему обробки міжнародної пошти (АСОМП), автоматизовану систему відправлення коротких текстових повідомлень (SMS), підсистему он-лайнових безквитанційних платежів, підсистему контролю платежів, реалізовано програмну підтримку технології он-лайн платежів для ряду дирекцій, он-лайн замовлення гібридної пошти, згрупований пошук поштових відправлень, веб-статистику АСРК, програмне забезпечення двохмірного штрих-кодування, реалізовано підключення POS-терміналів до АРМ ВЗ, реалізовано ряд протоколів обміну із провайдерами поповнення рахунків користувачів мобільного зв’язку й інші. Центр постійно приймає участь у розширенні функціоналу АРМ ВЗ, здійснює супровід та модернізацію АС Моніторинг послуг поштового зв’язку.

З останніх досягнень дирекції – розробка та впровадження автоматизованої системи Платежів. Ця система дозволяє приймати в автоматизованих об’єктах поштового зв’язку платежі на користь операторів мобільного зв’язку, операторів кабельних мереж, інших компаній. АС Платежі дозволяє забезпечити надання в УДППЗ Укрпошта актуальної послуги, що користується високим попитом у населення.

Керівництво

В.о директора

Моісеєнков Олександр Олександрович


Заступник директора – начальник ЦПКЕП

Войтова Ірина Вікторівна


Заступник директора – начальник ЦСПАС

Тівоненко Олексій Володимирович


Адреса: 02002, м. Київ, вул. Луначарського, 16/4,

Тел.: (044) 323-22-09;

Факс.: (044) 517-33-00; 516-64-32

oper_copmr@ukrposhta.com