Козова заявила про себе конвертом

DSCN7696

28 червня, в День Конституції України, в день, коли селище міського типу Козова відзначала своє 575-ліття, сталася подія, варта бути записана на скрижалях історії, – УДППЗ «Укрпошта» випустило в обіг художній маркований конверт «Селище міського типу Козова (засноване 1440 р.) Тернопільська обл.», тираж 400 тисяч примірників. З цієї нагоди в приміщенні відділення поштового зв’язку №1 смт. Козова ЦПЗ №3 Тернопільської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку відбулося урочисте погашення ювілейного конверта пам’ятним штемпелем «575 років смт. КОЗОВА. 28.06.2015 смт. Козова 47601 Тернопільська обл.». На цей захід прибули філателісти з Тернополя, Бережан, Денисова та Козови.

 

З привітальним словом до присутніх виступили: голова Козівської районної державної адміністрації Василь Вітровий, голова районної ради Петро Репела, голова Козівської селищної ради Петро Вацлавський, директор Тернопільської дирекції «Укрпошти» Василь Юрчишин. Вони й зробили перший відбиток пам’ятного штемпеля на конверті.

 
DSCN7720

Начальник Центру поштового звязку№3 смт. Козова Світлана Лашкевич наголосила на тому, «що подія для Козови – неординарна. Відтепер у поштовому світі та філателії буде і Козівський слід – конверт, який сьогодні офіційно презентуємо. У різні куточки світу йтимуть відправлення із зображенням нашого населеного пункту».

 
DSCN7750

Місцевий краєзнавець Володимир Шкільний, який в цей день презентував свою тематичну виставку на тему «Козова святкує», розповів про шлях від ідеї створення конверта до її реалізації. «На конверт вдалося повернути старий герб із зображенням кози. Його ж покладено в основу пам’ятного штемпеля. На конверті зображено собор Архистратигів Петра і Павла та пам’ятник Тарасу Шевченку. Колекціонер, філателіст, заслужений вчитель України Володимир Шкільний підготував експонат «Козова святкує». Його тема – клубні видання козівських філателістів. Експонат відображає основні події національного та культурного відродження галицького містечка у час незалежності України. За цей час в Козові побудовано три храми, відкрито кілька пам’ятних знаків, відроджено забуті імена борців за волю України, вшановано новітніх героїв. Всього експонується 28 конвертів і 2 картки.

 

Після урочистої частини почалася активна робота філателістів та гостей. В цей день перші конверти «полетіли» різним адресатам. Цікаві конверти, «проштамповані козою» відправлялися з Козови в села району Козлів і Козівку. Один конверт відправився в Київ молодій парі, яка брала шлюб у церкві, зображеній на конверті.