Краса і велич України на поштових блоках

22212333
 

Продовжуючи популяризацію української філателістичної продукції, яка знаходить поціновувачів по всьому світу, розповідаємо про одну з найвидатніших серій поштових марок, випущених Укрпоштою, – «Краса і велич України».

 

Ці філателістичні витвори мистецтва представляють собою поштові блоки та художні поштові марки, на яких проілюстровані області України. У кожному випуску чітко прослідковується, що кожен регіон нашої країни унікальний по-своєму та славиться власними визначними архітектурними пам’ятками, археологічними знахідками, панорамами міст, природою, традиціями, відомими на весь світ підприємствами тощо.

 

Випуск серії марок «Краса і велич України» Укрпошта започаткувала в 2013 році. Розробкою дизайну займався Олександр Калмиков. До всіх випусків також були випущені художні поштові марки, конверти першого дня і картмаксимуми.

 

Першою ластівкою цієї серії став поштовий блок та три марки присвячені Автономній Республіці Крим. У блоці міститься 5 поштових марок із зображеннями Долини привидів (Демерджі), церкви св. Іоанна Предтечі, панорами Південного берегу Криму, винних підвалів Масандри, а також керченського заповідника. На поштових марках зображено Аю-Даг (Ведмідь-гора), Ханський палац (м. Бахчисарай), та Володимирський собор в Херсонесі (м. Севастополь). Упродовж цього ж 2013 року Укрпошта випустила ще 2 блоки та художні поштові марки, присвячені Дніпропетровській та Вінницькій областям.

 

В 2014 році було випущено 4 поштові блоки та художні поштові марки, присвячені Кіровоградській, Миколаївській, Одеській та Волинській областям. Різноманітна тематика у поєднанні з бездоганним художнім виконанням поштових марок, що розміщені на цих блоках, підкорює своєю красою та бажанням відправитися в мандрівку цими областями України.

 

Наступного, 2015 року, Укрпошта презентувала 3 блоки, на яких зображені Київська, Тернопільська та Чернівецька області.

 

На початку січня 2016 року національним поштовим оператором випущено перший поштовий блок та художню поштову марку серії «Краса і велич України», присвячені Запорізькій області. На них зображено як славне козацьке минуле у вигляді Національного заповідника «Хортиця», так і індустріальні потужності Запорізької області, зокрема Дніпровська ГЕС та українського виробництва гелікоптер Мі-8МСБ. Також на блоці – безцінний експонат древньої культури України «Кам’яна баба», що знаходиться в музеї-заповіднику «Кам’яна могила».

 

Попереду ще багато областей України та красивих філателістичних експонатів, які популяризують нашу країну по всьому світу. Найближчий випуск буде присвячений Закарпатській області.