Кращому скороходу ХХ століття Володимиру Голубничому – 80!

????????????????????????????????????

Урочистості з нагоди ювілею Володимира Голубничого – легенди не лише світової легкої атлетики, але й всього міжнародного спорту, дворазового олімпійського чемпіона, призера чотирьох та учасника п’яти Олімпіад, рекордсмена світу, кавалера срібного Олімпійського ордена Міжнародного олімпійського комітету, члена Національного олімпійського комітету України, одного з 24-х представників світової легкої атлетики, чиї імена першими вписані до Зали Слави IAAF, – відбулися в Золотому залі Сумської обласної філармонії.

 

Укрпошта долучилася до відзначення ювілею легендарного спортсмена випуском філателістичної «цікавинки» – Власної марки із назвою «Кращий скороход ХХ сторіччя», яку під оплески присутніх керівник сумських поштарів Микола Скомороха вручив ювілярові.

 

«Українська пошта, що доставляючи кореспонденцію швидко й точно, щодня обходить половину земної кулі, сьогодні вітає славетного спортсмена – скорохода, олімпійського чемпіона Володимира Голубничого. Зазначу, що своїм спортивним шагом Володимир Степанович так міцно й далеко зайшов у світову історію, як багатьом знаним спортсменам й досі не до снаги. І сьогодні сумські поштовики, котрі так само щодня долають відстані не менші, ніж олімпійська дистанція у 20 км, долучаються до святкових вітань на адресу легенди спорту. Уже нині ексклюзивний випуск Власної марки «Кращий скороход ХХ сторіччя», що побачив світ обмеженим накладом, став бажаним не лише для філателістів-колекціонерів, а й для багатьох гостей ювілейних урочистостей».

 

«Зараз Власна марка буде вручена ювіляру і найпочеснішим гостям, серед яких і визначні спортсмени сучасності. Відсьогодні марка України вирушить у славетний шлях по всьому світу, як продовження легенди Володимира Голубничого», – зазначив керівник Сумської дирекції «Укрпошти» Микола Скомороха.

 
????????????????????????????????????

Зазначимо, шану Володимирові Голубничому цими днями складали земляки та спортивна громадськість світу. Так, 2 червня відкрили меморіальну дошку заслуженому тренерові СРСР і України, першому наставникові Володимира Голубничого – Василю Іполитовичу Полякову. 10 червня перед Легкоатлетичним манежем, у котрому діє легкоатлетична школа Володимира Голубничого, відкрито контактну скульптуру «Олімпієць-скороход». У рисах обличчя й постаті бронзової фігури містяни одразу ж пізнали образ славетного спортсмена-земляка.

 

На урочистостях у філармонії голова Сумської ОДА Микола Клочко оприлюднив вітальну адресу від Президента України Петра Порошенка, а заступник Сумського міського голови Віктор Волонтирець вручив Володимирові Голубничому орден «За заслуги перед містом» (І ст.). До офіційних привітань приєдналися генеральний секретар Федерації легкої атлетики України Михайло Медведь та представник Національного олімпійського комітету України, призер Олімпійських ігор Анна Сорокіна, котра зачитала вітальну адресу від президента НОК України Сергія Бубки. До вітань колег долучилися легендарні спортсмени – дворазовий олімпійський чемпіон, семиразовий чемпіон світу, байдарочник, сум’янин Олександр Шапоренко та чемпіон світу й Європи, скороход Веніамін Солдатенко, котрий на ювілей товариша приїхав із Казахстану…

 

А 11 червня у Сумах, без огляду на літню зливу, відбувся Чемпіонат України зі спортивної ходьби на 20 км серед дорослих спортсменів і молоді та Відкритий чемпіонат міста зі спортивної ходьби на призи дворазового олімпійського чемпіона, Почесного громадянина Сум Володимира Голубничого. В урочистому відкритті змагань та нагородженні переможців найактивнішу участь брав кращий скороход ХХ століття, сум’янин Володимир Степанович Голубничий.

 

Наостанок хочемо зазначити, що Сумська дирекція спільно з обласною радою профспілок вийшли з клопотанням перед Укрпоштою щодо включення до плану випуску художніх поштових марок та блоків на 2017 рік до розділу «Гордість України» поштової марки, присвяченої легендарному скороходу Володимиру Голубничому. Зацікавленість у цьому проекті висловили також представники Національного олімпійського комітету.