Літерний номінал на марках Укрпошти

news908333222222
 

Для більш зручного користування поштовим зв’язком та знаками поштової оплати, окрім марок із зазначеною вартістю, Укрпошта використовує марки з літерним номіналом, на яких літерою позначено тариф за пересилання.

 

Більшою мірою літерний номінал використовується на стандартних поштових марках. Їх виготовляють масовими тиражами, а тематику змінюють приблизно раз на п’ять років: приміром, темою нинішнього восьмого стандартного випуску є «Листя».

 

Перші українські літерні марки були випущені ще у 1994 році і майже всі відповідали визначеним тарифам. На сьогодні на поштових марках та конвертах використовується 16 літерних номіналів. Вони відповідають певному тарифу на пересилання кореспонденції або еквівалентні визначеній сумі в гривнях чи доларах США, вартість для продажу останніх розраховується за курсом НБУ.

 

Зокрема номінал «І» – 0,01 грн, номінал «З» – 0,03 грн, номінал «В» – 0,10 грн, номінал «Д» – 0,30 грн, номінал «N» – 0,60 дол. США, номінал «С» – 0,70 дол. США, номінал «Є» – 0,70 дол. США, номінал «R» – 0,90 дол. США, номінал «Ж» – 1,00 дол. США, номінал «Р» – 2,00 дол. США, номінал «L» – 4,30 грн та номінал «G» – 0,80 дол. США.

 

Використання літерного номіналу в поштовому обігу є дуже зручним. Є три види марок, еквівалентних тарифу, з них дві – для відправлень від фізичних осіб: марка номіналу «М», яка відповідає тарифу на пересилання простого листа від 20 г до 50 г по території України; марка номіналу «V», еквівалентна тарифу на пересилання простого листа до 20 г по території України. Нещодавно Укрпошта випустила нову марку з номіналом «F», яка може стати в нагоді юридичним особам, що користуються поштовим зв’язком. Знак поштової оплати з номіналом «F» відповідає тарифу на пересилання рекомендованих листів масою до 20 г по Україні від юридичних осіб. Зручність марки полягає в тому, що нею можна сплатити за пересилання такого типу письмової кореспонденції, який найчастіше використовують юридичні особи. До того ж, в разі зміни тарифу марка автоматично переоцінюється.