Людина на своєму місці

vin1

Якою б важкою не була професія поштовик, але не меншає їх когорта, і більшість із цих працівників – жінки, не дарма кажуть, що пошта має жіноче обличчя.

 

Однією із затятих поштовиків є Вихристюк Славіна Іванівна, що працює на цій ниві вже понад 15 років, пройшовши шлях від листоноші до начальника відділення с. Чернятка. Це миловидна жіночка, у якої обличчя сяє добротою та викликає бажання посміхнутись у відповідь. Навіть ім’я «Славіна» говорить саме за себе: від слова «славна». У селищі немає людини, яка б не знала Славіну Іванівну. Один похід на ринок закінчується безліччю зустрічей та прохань. А кого ж ще просити про допомогу як не її? Адже ця людина ніколи не відмовить.

 

Історія начальника відділення с.Чернятка на пошті розпочалась несподівано, в першу чергу для самої Славіни Іванівни. Адже до цього жінка пропрацювала у торгівлі близько 15 років, час від часу бігаючи на пошту погрітись. Однак згодом вона потрапила під скорочення. Але тут її запросили до відділення зв’язку, де вже добре знали як чесну та порядну людину. Щойно вона зайшла, начальник відділення Надія Єфремівна, дала їй в руки сумку і сказала: «Ти нам підходиш, будеш у нас листоношею». Славіна Іванівна хотіла було відмовитись, почала переживати, бажала порадитись з сім’єю, думала як же ж вона може з торгівлі і на пошту, сумнівалась чи це її… Однак тільки одним своїм поглядом начальник відділення не залишила вибору, окрім як погодитись. І таки жінка погодилась, не пожалкувала про це жодного разу.

 

У своїй роботі Славіна Іванівна в першу чергу цінує спілкування з людьми, не розуміє як можна без цього жити. Розповідає ще про ті часи, коли працювала листоношею: «Бувало йдеш втомлена, пройшовши з сумкою не один кілометр, і думаєш, як же ж завтра знову пройти таку відстань, але розуміння того, що тебе чекають у кожному домі зі своїми новинами, бідами та радостями, або навіть просто для того, щоб пригостити смачненьким, запалює завзяття до роботи з новою силою. А ще, коли відчуваєш, що потрібен, коли знаєш, що чекають не лише як листоношу, а як друга, психолога та порадника, тоді розумієш, що просто не маєш морального права підвести (не прийти), не дивлячись навіть на життєві труднощі.

 
vin2

Перебуваючи на посаді начальника відділення Вихристюк Славіна також допомагає як може. Ось, наприклад, одна з останніх історій: до відділення зайшла знервована жінка і хотіла терміново відправити кошти своєму сину, бо той ніби когось збив, а тут телефонує адвокат і каже, щоб скинули гроші на лікування, якщо не хоче, щоб вони звернулись в правоохоронні органи. І вже зібрались скидати кошти, але Славіну Іванівну щось зупинило і вона запропонувала зателефонувати сину жінки, яка прийшла до відділення. Як виявилось – ніяких проблем. Жінку просто хотіли ошукати, на щастя, не вийшло. Ще досі Славіні Іванівні дякують за її пильність.

 

Свій успіх в роботі керівник відділення пов’язує з колективом, з яким можна навіть «у розвідку», адже один за одного – горою. Людей Славіна Іванівна цінує і поважає, гуртує їх, стимулюючи цим самим до роботи. Відділення завжди є взірцевим. Як, наприклад, по передплаті періодичних видань. Бершадський район перевиконав план, і саме завдяки таким відділенням як у с.Чернятка, що ретельно збирають кожну заявку на передплату. Всім колективом шукають клієнтів, прагнучи покращити свої показники і допомогти виданням знайти більше читачів. Навіть коли план виконано, робота не припиняється.

 

Оцінюючи професіоналізм, відношення до людей та роботи таких працівників як Славіна Іванівна Вихристюк можемо бути впевнені – у нашої пошти є майбутнє.