Миргородській пошті – 250 років

?????????????

Щоб належно цінувати, берегти і успішно розвивати своє підприємство, треба знати його історію.

 

Тому поштовики Миргородщини вирішили символічно відзначити своє 250-річчя. В документах місцевого краєзнавчого музею значиться, що 31 травня 1765 року, згідно з указом Катерини ІІ, малоросійським губернатором П.О. Рум’янцевим-Задунайським підписана інструкція «Учреждение о конной почте в Малой России». Згідно з цим документом, у Лівобережній Україні запроваджено кінну пошту, створено 9 поштових трактів, 72 поштові станції, введено посади поштових службовців. Через Миргород пролягали поштові тракти на Полтаву, Лубни, Лохвицю й Зіньків, які далі йшли в інші міста. 1765 року в Миргородському повіті були лише дві поштові станції – в Миргороді та селі Кибинці. За розпорядженням Малоросійської Колегії «Об определении почтальонов для вновь учрежденных почт в Миргороде и Кибинцах», в кожній із цих станцій було по два поштарі й по четверо коней. Від с. Кибинці на відстані 30 верст були розставлені коні «Для курьерських посылок». Це відповідало вимогам іменного царського указу: «За правило иметь, чтобы почтовые станции отнюдь не более, как от 20 до 30 верст были».

 

Важко порівняти діяльність першої пошти і масштабність сучасної поштової мережі, значимість роботи поштовиків, що виконують важливу соціальну державну функцію, максимально забезпечують споживачів, організації, підприємства і установи найпрогресивнішими поштовими і соціальними послугами. Пошта Миргороду та району, що є структурним підрозділом Центру поштового зв’язку № 5 Полтавської дирекції УДППЗ «Укрпошта» налічує 35 відділень зв’язку – 5 міських і 30 сільських в тому числі ВПЗ Кибинці.

 

В непростих економічних умовах, та складній ситуації на сході країни, наші працівники якісно виконують поставлені завдання, надаючи на сьогоднішній день понад 50 видів послуг, постійно впроваджуючи нові. Доставка пенсій та соціальних допомог, кур’єрська доставка відправлень, електронні перекази та пріоритетна пошта – це лише найпопулярніші в переліку, постійним завданням як начальників так і листонош є своєчасна доставка передплачених газет та журналів до абонентів, щоб зберегти актуальність новин та інформації.

 

Усвідомлюючи всю важливість діяльності УДППЗ «Укрпошта», керівники місцевого самоврядування, що були присутні на святкуванні ювілею, високо оцінили роботу працівників і кращих з них нагородили Почесними Грамотами, подякувавши всім за нелегку працю в складному конкурентному середовищі, в якому працює пошта.

 

У Миргороді є на кого рівнятись. Серед них і професіонал своєї справи Захарченко Ніна Григорівна, яка очолює колектив центрального відділення поштового зв’язку вже понад 17 років і має 35-річний поштовий стаж.

 

Авторитетом в місті користується і колектив 4-го міського відділення під керівництвом – Отрак Любові, який постійно отримує подяки від вдячних споживачів.

 

Справжніми професіоналами своєї справи є миргородські листоноші, а саме: Надія Борідько зі славетного «поштового» села Кибинці, Галина Стефановна з с. Попівка, Валентина Дерев’янко з с. В.Сорочинці, Валентина Ілюха з с. Савинці.

 

Поєднуючи досвід та завзяття, відмінні показники роботи мають начальники: Клара Пінчук – міське відділення № 6, Ольга Воєвода – ВПЗ Дібрівка, Тетяна Овлах – ВПЗ В.Будаківка, Світлана Пась – ВПЗ Зубівка.

 

Особливу подяку і шану від мешканців с. Кибинці здобула своєю повсякденною працею начальник одноіменного ВПЗ, яке як вже згадувалось започатковано 250 років тому і сьогодні також ювіляр, Ребрик Олександра Іванівна, яка очолює цей колектив 38 років. В цьому відділенні завжди людно, бо воно привабливе, затишне, завжди в квітах і з приємною усмішкою господині відділення, в ньому завжди панують ділові й тим самим дружні взаємовідносини зі споживачами, а запорукою тому є колектив, який своєю працею забезпечує швидку та якісну доставку поштових відправлень – оператор Наталія Омеляненко, листоноша по супроводу Михайло Присталенко, водій Сергій Воловик, робота яких відмічена цього дня квітами та Грамотами від Райдержадміністрації. Не забуває колектив і свого товариша по поштовій службі – листоношу Андрія Додусенка, який на цей час несе службу зоні проведення антитерористичної операції на сході нашої країни.

 

З вдячністю, повагою і шаною згадали ветеранів пошти, що стояли у джерел становлення і розвитку пошти на Мирогородщині. Це – Юрченко Василь Омельянович, Коваленко Василь Григорович, Тараненко Борис Васильович, Воскобійник Василь Васильович, Амосова Любов Костянтинівна, Багрій Василь Олексійович, Ткаченко Надія Григорівна, Загорська Валентина Броніславівна, Ніконенко Олександра Іванівна і багато інших, які завжди будуть прикладом самовідданої праці для молоді.

 

В другій частині зборів поштовики Миргородщини обговорили проблемні і болючі питання, що заважають підвищенню ефективності та якості надання послуг, покращення фінансового стану в колективах, мотивації працівників. Домовились про тіснішу співпрацю з головами сільських Рад в питанні підготовки до осінньо-зимового періоду та акцентували увагу на необхідності економії енергетичних та паливно-мастильних матеріалів.

 

Наголошено також на необхідності сучасних підходів до підвищення привабливості і авторитету пошти, особливо – налагодженню взаємовигідних відносин із корпоративними клієнтами та партнерами.

 

Заступник начальника ЦПЗ з питань технології послуг, поштовик в третьому поколінні Роман Гончар провів навчання з начальниками ВЗ по питанням фінансового моніторингу, наданню адміністративних послуг та залученню пенсіонерів для отримання пенсії через пошту.

 

По завершенню начальники відділень отримали від профспілкового комітету ЦПЗ подарунки, а для деяких ветеранів пошти, які не змогли бути присутніми на святі було вирішено подарувати передплату на професійне видання «Поштовий вісник».