На Одеcщині відзначили Всесвітній день пошти

З нагоди Всесвітнього дня пошти, який світова поштова спільнота святкує 9 жовтня, в Одесі відбулися святкові та урочисті заходи.

 

Традиційно на всій планеті до Всесвітнього дня пошти проходить Міжнародний тиждень листа, у рамках якого прийнято писати листи. Незважаючи на розвиток Інтернету та інших сучасних засобів комунікації, цей спосіб листування залишається найбільш душевним. Цього року до Всесвітнього дня пошти Укрпошта оголосила всеукраїнську акцію «За мир в єдиній Україні», мета якої полягає в написанні листів миру та єдності своїм близьким та знайомим. Тисячі українців від Донбасу до Галичини, від Полісся до Одеси об’єднали країну своїми живими листами з побажаннями мирного неба, єдиної України, міцної родини. Спеціально до Всесвітнього дня пошти Укрпошта оголосила про початок всеукраїнської акції «За мир в єдиній Україні».

 

До акції приєдналися і співробітники одеської дирекції «Укрпошти». Послання одеситів отримали в кожній області. «Гасло сьогоднішньої акції «За мир в єдиній Україні» висловлює бажання кожного одеського поштовика, – написали вони в листі Миру. – Ми всі зацікавлені в стабільності, спокої, мирі та добробуті нашої країни. Ми хочемо жити в мирній країні, де немає війни, насильства і політичних ігор.

 

Ми хочемо жити в єдиній Україні. В нашій області проживають 133 національності, з 134-х наявних в Україні, а Одеська область, як і Україна в цілому, завжди славилася тим, що в ній скрізь мирно уживаються представники різних національностей. Добре ставлення до сусіда – одна з характерних особливостей менталітету українців. І ми сьогодні на СВОЇЙ землі захищаємо НАШУ свободу». Цей лист був направлений в 24 області України. У свою чергу, подібні листи одесити отримали з інших регіонів України.

 

Чимало листів написали діти. І це знаковий факт, адже діти розкривають своє бачення майбутнього, яке вони будуть будувати. Вони хочуть бачити його мирним і радісним. Напередодні в школах у ході акції відбулися уроки листів. А на свято поштовиків завітали діти Одеської спеціалізованої школи № 121. Школярки Тетяна Федорова та Даніель Огрохіна зачитали свої листи миру.

 

До Всесвітнього дня пошти спеціально для підняття національного духу та патріотизму, відчуття єдності та гордості за свою країну «Укрпошта» випустила спеціальний конверт «Україна – єдина країна», а також тематичні немарковані конверти для кожної області. На Поштамті Одеси відбулося спецпогашення конверту «Україна – єдина країна». На його церемонії зі святом поштовиків привітали заступник директора Одеської дирекції Укрпошти Сергій Ящук, начальник відділу морегосподарського комплексу, транспорту та зв’язку Одеської облдержадміністрації Володимир Романенко, директор департаменту внутрішньої політики Одеської міськради Олександр Жильцов, представник Приморського військомату Сергій Григорьєв. Всі вони відзначили ту велику роль, яку відіграє поштовий зв’язок у суспільстві. А Олександр Жильцов подякував поштовикам за те, що вони не залишаються байдужими до проблем української армії, яка у зв’язку з війною на сході країни опинилася у тяжкому становищі.

 

Одеські поштовики разом з профспілкою зібрали близько 10 тисяч гривень, на які були пошиті 26 бушлатів. Минулого тижня їх передали їх бійцям 18 батальйону територіальної оборони, що знаходиться в районі бойових дій АТО.

 

«Болем в серці кожного українця відгукується війна на сході України, вже забрала життя сотень патріотів. Нікого не залишають байдужими ці події. У той же час вони сприяють об’єднанню армії і народу. Армія і народ єдині в своєму пориві – захистити свою свободу, наше майбутнє», підкреслив у своєму виступі Сергій Ящук.

 

Про військові тяготи війни говорив у своєму виступі перед поштовиками учасник бойових дій в зоні АТО Олександр Акулібаба.

 

Право зробити перший відбиток на конверті було надано заступнику директора ОДППЗ Укрпошти Сергію Ящуку , учаснику бойових дій в зоні АТО Олександру Акулібабі та начальник відділу морегосподарського комплексу, транспорту та зв’язку Одеської облдержадміністрації Володимир Романенко.

 

А самим важливим моментом святкування стала балонна та голубина пошта. Школярі випустили в небо 24 голуба (за кількістю областей) та багато жовтих і блакитних куль з побажаннями миру та єдності України.

 

На торжествах кращі працівники були нагороджені грамотами та подяками. У їх числі ведучий інженер центру інформаційних технологій Тетяна Бовкун, начальник ВПЗ Дачне Поштамту-ЦПЗ № 1 Олена Костиренко та інші.

 

У зв’язку з великою популярністю акції, яка проходить одночасно у всіх регіонах України, її вирішено продовжити до кінця року. Листи, надіслані до Оргкомітету, друкуватимуться на корпоративному сайті Укрпошти та в газеті «Поштовий вісник». Укрпошта об’єднує людей: надішліть частинку своєї любові співвітчизникам у різні куточки України з побажаннями миру та єдності.