На Тернопільщині відзначили Всесвітній день пошти

З нагоди Всесвітнього дня пошти, який світова поштова спільнота святкує 9 жовтня, в кожному регіоні України відбулися святкові та урочисті заходи.
Всесвітній день пошти – один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй. Саме 9 жовтня 1874 в м. Берн (Швейцарія) представниками 22 країн був підписаний Бернський договір, що заснував Генеральний поштовий союз. У 1878 році союз змінив свою назву і став називатися Всесвітнім поштовим союзом (ВПС). На сьогоднішній день ВПС налічує у своєму складі 192 країни-члени, в тому числі і Україну, яку представляє національний оператор поштового зв’язку Укрпошта.

 

Історією цього дня є те, що у всіх регіональних дирекціях Укрпошти одночасно, було проведено урочисте спеціальне погашення художнього маркованого конверту «Україна – єдина країна» спеціальним поштовим штемпелем “За мир в єдиній Україні! Всесвітній день пошти.09.10.2014р.”. Конверт «Україна – єдина країна, единая страна» випущено спеціально для підняття національного духу та патріотизму, відчуття єдності та гордості за свою країну. Тираж конвертів складає – 900 000 примірників.

 

Сонячна погода лише додавала святкового настрою поштовикам Тернопільщини, які зібралися на площі перед центральним відділенням поштового зв’язку №1 Поштамту, та отримувала вітання на свою адресу від гостей заходу.

 

Урочисте спеціальне погашення здійснили виконуючий обов’язки директора Тернопільської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Михайло Маліновський та голова Тернопільської обласної організації Асоціації філателістів України, почесний філателіст АсФУ – Валерій Матвєєв.

 

А за допомогою балонної пошти, яка одночасно також проходила по всій країні, в небо відправлено сотню побажань миру та єдності народу України від поштовиків Тернопільщини.

 

Отож, Не забувайте писати листи Вашим рідним та близьким – ані мобільний зв’язок, ані тим паче Інтернет не замінять радості від отримання справжнього власноруч написаного живого листа.