На Харківщині відзначили Всесвітній день пошти

З нагоди Всесвітнього дня пошти, який світова поштова спільнота святкує 9 жовтня, в кожному регіоні України відбулися святкові та урочисті заходи.

 

9 жовтня з нагоди Всесвітнього дня пошти на Привокзальній площі Харкова відбулася Всеукраїнська акція «За мир в єдиній Україні». У заході взяли участь директор Департаменту інноваційного розвитку промисловості і транспортної інфраструктури ХОДА Євген Водовозов, директор з питань діяльності філіалів Генеральної дирекції УДППЗ «Укрпошта» Ваграм Гулян, та в. о. директора Харківської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Олена Гончарова.

 

«Щомісяця співробітники Харківської дирекції «Укрпошта» доставляють 200 тисяч листів, близько сотні тисяч посилок і 340 тисяч пенсій жителям нашої області. Я від усієї душі вітаю вас зі святом. Бажаю всім нам мирного неба і щоб ви доставляли виключно позитивні емоції своїм адресатам, приносячи в оселі українців лист або посилку. Низький вам уклін», – привітав поштовиків Євген Водовозов. Євген Водовозов та Ваграм Гулян здійснити урочисте спецпогашення художнього поштового конверту «Україна – єдина країна», зображення на якому уособлюють мир, достаток та благополуччя нашої Батьківщини. У цей день одночасно у всіх областях України відбулася урочиста церемонія спецпогашення художнього поштового конверту. 24 підготовлених конверти з побажаннями миру та єдності народу України від харків’ян відправлені в усі куточки країни, а в небо над площею заради миру та єдності здійнялися жовто – блакитні повітряні кульки. А напередодні свята в рамках акції відбулось відправлення листа з побажанням миру та єдності від харків’ян всьому народові України. До написання побажань долучились і вихованці санаторно – навчально виховного комплексу №13.

 

Всесвітній день пошти – один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй. Саме 9 жовтня 1874 в м. Берн (Швейцарія) представниками 22 країн був підписаний Бернський договір, що заснував Генеральний поштовий союз. У 1878 році союз змінив свою назву і став називатися Всесвітнім поштовим союзом (ВПС). На сьогоднішній день ВПС налічує у своєму складі 192 країни-члени, в тому числі і Україну, яку представляє національний оператор поштового зв’язку Укрпошта.
Традиційно на всій планеті до Всесвітнього дня пошти проходить Міжнародний тиждень листа, у рамках якого прийнято писати листи. Незважаючи на розвиток Інтернету та інших сучасних засобів комунікації, цей спосіб листування залишається найбільш душевним.

 

Спеціально до Всесвітнього дня пошти Укрпошта оголосила про початок всеукраїнської акції «За мир в єдиній Україні». Написати справжнього листа з побажаннями миру та єдності може кожен бажаючий з усієї України. Адресувати такого листа можна близьким та друзям, або ж надіслати на адресу: Оргкомітет акції «За мир в єдиній Україні», вул. Хрещатик, 22, Київ 01001.

 

У зв’язку з великою популярністю акції, яка проходить одночасно у всіх регіонах України, її вирішено продовжити до кінця року. Листи, надіслані до Оргкомітету, друкуватимуться на корпоративному сайті Укрпошти та в газеті «Поштовий вісник». Укрпошта об’єднує людей: надішліть частинку своєї любові співвітчизникам у різні куточки України з побажаннями миру та єдності.

 

У рамках відзначення Всесвітнього дня пошти Укрпоштою за допомогою балонної пошти одночасно по всій країні в небо відправлено тисячі побажань миру та єдності народу України.

 

Сьогодні Укрпошта переживає період глобальних перетворень та змін, мета яких – перетворення Укрпошти як найбільшого оператора поштового зв’язку України на успішне, гнучке та рентабельне підприємство. На підприємстві впроваджена та активно діє Програма якісних змін, яка включає в себе такі реформаторські проекти, як оптимізація логістичних маршрутів, підвищення культури обслуговування клієнтів, масштабне галузеве навчання персоналу з акцентом на операторів та листонош, автоматизація всіх робочих місць та облік складських та логістичних процесів, перегляд технологічних карт тощо.

 

Привітав поштовиків зі святом головний поштар країни – керівник Укрпошти Михайло Паньків. «Незважаючи на бурхливий розвиток приватних поштових операторів, Укрпошта є лідером на ринку поштової галузі. Нам дуже важливо і надалі зберігати лідерство, але не завдяки відголоскам колишньої державної монополії, а завдяки показникам високої якості послуг і конкурентоздатності на ринку, – зазначив він. – Без пошти не можна уявити сьогодення. Вона є важливою та невід’ємною складовою інфраструктури держави. Діяльність пошти сприяє консолідації суспільства – завдяки їй міцнішають зв’язки між громадянами, громадами й державами».

 

Укрпошта виконує важливу соціальну функцію для держави – забезпечує населення якісним поштовим зв’язком. Навіть там, де немає мобільного зв’язку, Інтернету та телебачення, є поштова скринька та відділення поштового зв’язку. Національний оператор несе життя у найвіддаленіші куточки України – доставляє людям пошту, пенсії та періодичні видання.

 

Такі поняття, як довіра, мобільність і доступність у населення України вже давно чітко асоціюються з Укрпоштою. Майже половина українських пенсіонерів отримує гроші через Укрпошту. Окремо слід наголосити про відважність поштовиків Донбасу, які за час проведення АТО не раз ризикували своїм життям для того, аби забезпечити населення необхідними послугами поштового зв’язку. Укрпошта віднаходить можливості здійснювати поштові відправлення в східні регіони України та поступово поновлювати там роботу поштових відділень.