Напиши листа собі 45-ти річному

IMG_2111

Підсумки конкурсу творів епістолярного жанру «Напиши листа собі 45-ти річному» підведено та визначено трьох переможців. Варто зазначити, що вибір був зовсім нелегким, адже до участі в конкурсі надійшло 39 робіт. Твори «підростаючих письменників» дивують щороку. Тішить те, що когорта письменників на Вінничині не зменшується, завдяки підростаючому поколінню, яке не дасть згаснути ані українському слову, ані українській нації.

 

Твори юних дарувань вражали кожен чимось своїм: одні – тонкою душевністю та широким світоглядом, інші – дорослим поглядом на життя, а треті – теплим відношенням до рідної землі. Кожен автор вклав частинку душі у своє творіння, довго виношував ідеї, які навіть були предметом думок перед сном, і от вони повстали на сторінках творів.

 

Перше місце посіла робота Мостенець Валерії, учениці 10 класу. Зі слів дівчини, натхнення у написанні творів їй дає прагнення висловити те, що діється в душі, відтворити враження від першого досвіду спостереження за світом. Звісно ж, величезну роль відіграє віра і підтримка близьких. У своїх творах вона намагається щиро, правдиво і цікаво висловити свої почуття, думки, переконання, їх можна назвати дещо філософськими, не зважаючи на юний вік конкурсантки. Щодо майбутньої професії, то тут Валерія ще не визначилась остаточно, але впевнена, що творчість, у якій формі вона б не проявлялась, завжди матиме місце у її житті. На даний момент цікавиться літературою та образотворчим мистецтвом. Улюбленими авторами школярки є Ліна Костенко, Мирослав Дочинець та Володимир Чемерис.

 

Друге місце посіла робота особливої дитини – Чумака Анатолія. Не дивлячись на проблеми із зором хлопець не перестає творити, пишучи, залежно від настрою, якщо весело, то невеличкі віршики, а коли на душі сумно, то на папері виливається все те, що відчуває. Щодо самого твору, то в ньому описано, яким би він хотів бачити світ у майбутньому. Анатолій впевнений, що писатиме завжди, хоча б для самого себе. Також дуже хоче стати юристом або істориком.

 

Третє місце посів твір Білінського Романа. Натхнення для написання твору до нього приходить саме собою, все залежить від теми роботи і настрою. Зі слів хлопця, при написанні роботи вибрав напрямок саме любові до рідної землі, оскільки він співпадає з мрією. Адже планує здобути освіту в аграрному ВУЗі та повернутися в рідне село. Ідеалом для нього є дідусь Станіслав, який обрав нелегкий шлях фермера. Саме тому і школяр хоче все ж таки бачити себе господарем на рідній землі. Велике враження на Романа справляє творчість Тараса Шевченка, юнак вважає, що його твори стали пророчими в наші часи боротьби за незалежність.

 

Всі переможці отримали Почесні грамоти та подарунки. Хотілося б, щоб було побільше таких дітей, як учасники та переможці конкурсу творів епістолярного жанру, щоб хоча б діти не забували мріяти про ідеальне майбутнє. Укрпошта рада допомагати дітям ділитися своїми думками з друзями, де б вони не знаходились, а ще – шукати нових друзів!