Новий відлік українського часу

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1 год. 23 хв. 40 с, коли всі спали безтурботним сном, над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції несподівано розірвало нічну темряву велетенське полум’я. Почався новий відлік українського часу. Болісний. Гіркий. Печальний…

 

Жорстокий, ніжний і свавільний світе,
Скажи скоріш, що діяти мені,
Тебе чи ненавидіти, а чи любити
У міражах чорнобильських вогнів?

 

30 років тому сталася страшна техногенна катастрофа, спричинена вибухом на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, яка за лічені хвилини радикально змінила перебіг людського буття, важким тягарем лягла на плечі українського народу. З метою вшанування 30-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС – дня Чорнобильської катастрофи, який увійшов в історію людства сумною датою, у Полтавській дирекції УДППЗ «Укрпошта» пройшов захід з спеціального погашення художньої марки «Чорнобиль-трагедія людства» та художнього немаркованого конверту «Чорнобиль. 26.04.2016»

 

Спецпогашення відбулось за участю голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка, секретаря Полтавської міського ради Оксани Деркач, директора Полтавської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Михайла Лосенко, ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та небайдужих полтавців. Валерій Головко відзначив важливість сьогоднішнього заходу та зазначив наступне: «Ми в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями – пожежниками, рятувальниками, медичними працівниками, військовослужбовцями, інженерами, будівельниками, – які захистили теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха. Схиляємо голови в пошані перед кожним, чиє життя та здоров’я забрав підступний ворог – смертоносне радіоактивне випромінювання».

 

Михайло Лосенко в своєму виступі зазначив, що Чорнобильська трагедія має початок, але ще довго не матиме кінцевої дати, це біль нашого народу, мужність самовідданість і патріотизм якого зупинили смертельні промені радіації в нерівному бою з ядерною стихією.
Сьогодні поштові марки присвячені роковинам трагедії полетять по всьому світові з листівками посткросерів, нагадуючи людству про те наскільки велетенською може бути ціна людської помилки, наскільки величезну відповідальність несе людина за життя на Землі.