«Odessa Classics» на марці

????????????????????????????????????

Одесити стверджують, що людям, які бажають цікаво відпочити, потрібно неодмінно приїхати до Одеси. Не тільки тому, що тут курорти, море, цікава архітектура… Справа в тому, що найяскравіші фестивалі цього літа відбудуться в Одесі. Один з них – перший фестиваль класичної музики «Odessa Classics» стартував10 червня. І це дуже знаменно, адже Одеса славиться своєю музикальністю.

 

Автор ідеї та артистичний директор Odessa Classics – відомий піаніст Олексій Ботвінов на відкритті фестивалю відзначив важливість повернення місту музичної слави, «адже практично всі світові знаменитості, народжені або виросли в Одесі, представляють класичне, академічне мистецтво. Еміль Гілельс, Давид Ойстрах, Святослав Ріхтер, Натан Мільштейн, Шура Черкаський, Белла Руденко, Євген Могилевський … – це лише частина гучних імен одеських «класиків».

 

Особливу важливість фестивалю додала участь у ньому голови Одеської облдержадміністрації Михайла Саакашвілі. Він назвав Одесу культурною столицею України і пообіцяв підтримувати фестивальні починання і привозити артистів з усього світу. «Без класичної музики немає майбутнього», – підкреслив він.

 

А найбільше овацій губернатору дісталося за слова про людей, що проживають в цьому благодатному краї. На його думку, «тут люди з особливою гордістю і гідністю, і з такими людьми можна багато чого зробити».

 

Всі виступаючі на відкритті фестивалю, а в їх числі директор департаменту культури та туризму Одеської міської ради Тетяна Маркова, віце-мер Таллінна Калле Кландорф, депутат облради Юрій Маслов та інші висловлювали впевненість, що фестиваль «Odessa Classics» стане ще одним кроком до просування класичної культури Південної Пальміри, щоб місто змогло швидше інтегруватися в музичну карту Європи.

 

«Приємно усвідомлювати, – як підкреслив директор Одеської дирекції Укрпошти Денис Петров, – що свою лепту в це вносить і Укрпошта, випустивши «Власну марку», присвячену одеському фестивалю класичної музики. Чим більше буде марок, присвячених Одесі, тим відомішою буде наш регіон. І ця марка стане ще однією одеської реліквією, яка прославляє Південну Пальміру».

 

Право провести спецпогашення марки було надано керівнику проекту «Odessa Classics», всесвітньо відомому піаністу, Заслуженому артисту України Олексію Ботвинову і директору Одеської дирекції Укрпошти Денису Петрову.

 

Ну а потім філармонія занурилася в атмосферу музики. На сцені фестивальний симфонічний оркестр під керівництвом Ігоря Шаврука і самий знатний гість фестивалю – оперний співак Паата Бурчуладзе, який виступає в кращих оперних театрах світу: Ла Скала, Віденська Штаатсопер, Баварська Опера, Гамбурзька Опера, Опера де Парі, Сан-Франциско Опера, Вашингтонська Опера. Бурчуладзе виконав арії Верді, Россіні та ін.

 

Нині одеська пошта готується до чергового події – Одеському міжнародному кінофестивалю.