АТ «Укрпошта» є учасником внутрішньодержавної платіжної системи «ЕЛЕКТРУМ» (далі – ВПС «ЕЛЕКТРУМ», платіжною організацією якої є ТОВ «ЕЛЕКТРУМ ПЕЙМЕНТ СІСТЕМ», відповідно до договору №23/10/17/280917-03/33Р66 від 26.09.2017 про участь у ВПС «ЕЛЕКТРУМ».

Послуги, які надає система переказу коштів
АТ «Укрпошта» як учасник ВПС «ЕЛЕКТРУМ» може надавати користувачам наступні види послуг з переказу коштів у національній валюті України без відкриття рахунків, між Платниками (фізичними особами) на користь Отримувачів (фізичних осіб, ФОП та юридичних осіб):
1. Ініціювання Платником переказу готівкових коштів без відкриття рахунку через:
– каси шляхом подання Платником заяви на переказ готівки та внесення відповідної суми готівки;
– каси для виплати переказу Отримувачу-фізичній особі в готівковій формі;
– програмно-технічні комплекси самообслуговування (ПТКС) шляхом формування електронної заявки на переказ готівки та внесення відповідної суми готівки;
2. Ініціювання платником переказу безготівкових коштів з використанням електронних платіжних засобів через:
– систему дистанційного обслуговування платників (ВЕБ-портал, мобільний застосунок, тощо);
– платіжні пристрої, які дають змогу платнику здійснити операції з ініціювання переказу безготівкових коштів, а також виконати інші операції (функції) згідно з функціональними можливостями відповідного платіжного пристрою.
3. Видачі суми переказу у готівковій формі Отримувачу-фізичній особі;

Порядок (умови) здійснення переказу коштів
Якщо платник має намір здійснити платіж у касі- переказ коштів платником здійснюється за допомогою документу на переказ коштів, наданого працівнику відділення поштового зв’язку.
Якщо платник має намір здійснити платіж через ПТКС/сайт – згідно інформації, зазначеної на екрані платіжного терміналу/сайту.

Строки зарахування коштів отримувачам — протягом 3-х операційних днів.

Найменування отримувачів коштів, на користь яких здійснюються перекази коштів та з якими укладені відповідні договори
Актуальний перелік отримувачів коштів, на користь яких будуть прийматись перекази коштів, буде розміщено після впровадження послуги у АТ «Укрпошта».

Вартість послуг з переказу коштів з використанням системи
Розмір комісії (вартість послуг з переказу коштів) за здійснення конкретної операції залежить від суми переказу. Платник може ознайомитись з такою інформацією до ініціювання переказу після заповнення всіх параметрів переказу.

Порядок вирішення спорів між учасниками та користувачами системи переказу коштів
Всі суперечки, що виникають між учасниками та користувачами* ВПС «ЕЛЕКТРУМ», мають вирішуватись шляхом переговорів, а також в судовому порядку відповідно до законодавства України.
* – користувачами ВПС «ЕЛЕКТРУМ» є відправники та отримувачі переказів.

Для вирішення питань, що виникають з приводу переказів, здійснених за допомогою платіжної системи «ЕЛЕКТРУМ», пропонуємо звертатися користувачам за телефоном (044)300 00 30 та електронною адресою info@elpaysys.com.

Контактна інформація платіжної організації ВПС «ЕЛЕКТРУМ»:
ТОВ «ЕЛЕКТРУМ ПЕЙМЕНТ СІСТЕМ»
03127, Україна, м. Київ, Голосіївський проспект, буд. 132, приміщення 38
тел. (044) 300 00 01
е-mail: office@elpaysys.com

Контактна інформація АТ «Укрпошта» – учасника ВПС «ЕЛЕКТРУМ»
01001, Україна, м. Київ, вул. Хрещатик, буд. 22
тел. +38 (044) 278-79-69, 0800300545
е-mail: ukrposta@ukrposta.ua

Сьогодні в АТ «Укрпошта» проводиться налаштування програмного забезпечення для надання послуг користувачам в рамках участі у ВПС «ЕЛЕКТРУМ», після завершення якого сторінка сайту буде доповнена актуальним переліком послуг, їх вартості, порядку здійснення переказів, строків зарахування коштів отримувачам, пунктів приймання переказів, тощо.