Особливості пересилання простих міжнародних поштових відправлень

132443

Останнім часом почастішали звернення від українських споживачів послуг поштового зв’язку щодо розшуку міжнародних поштових відправлень, які пересилаються із-за кордону в Україну та мають 13-значні ідентифікаційні номери, що починаються з двох літер англійського алфавіту в діапазоні LA – LZ.

 

Такі поштові відправлення (окрім дрібних пакетів «ePacket») є відправленнями письмової кореспонденції 1-го класу, яким номер присвоюється тільки при прийманні та залишається внутрішньою інформацією іноземної поштової служби. Пересилання, доставка та вручення цих відправлень адресатам здійснюється порядком, встановленим для простих міжнародних поштових відправлень.

 

Для відправника це є економна послуга, проте вона не передбачає можливості здійснити відстеження електронними системами контролю (відправлення не підпадають під обов’язкові протоколи слідкування та сканування), отримати повідомлення про вручення відправлення чи здійснити його розшук.

 

Разом з тим слід відмітити, що на сьогодні активно набирає обертів Інтернет-торгівля (e-commerce). При цьому, як показує практика, Інтернет-магазини (переважно в США, Китаї, країнах Європейського союзу) відправляють клієнтам замовлений товар (в т. ч. який дорого коштує, наприклад: мобільні телефони, планшети, цифрові фотоапарати тощо) саме в простих міжнародних відправленнях письмової кореспонденції. Компенсація будь-яких матеріальних збитків, які виникають через уповільнення в пересиланні, пошкодження, розкрадання чи втрату простих відправлень письмової кореспонденції, не передбачена Актами Всесвітнього поштового союзу (ВПС), виконання яких є обов’язковим для всіх призначених поштових операторів країн-членів ВПС.

 

Тому при оформленні замовлень в Інтернет-магазинах краще обирати пересилання цінних предметів та товарів в реєстрованих міжнародних поштових відправленнях, що в свою чергу надасть можливість відслідковувати їх за допомогою електронних систем контролю та проводити за необхідністю розшук.