Пропонуємо Вам скористатися послугою з пересилання поштових переказів, яка здійснюється в рамках внутрішньодержавної небанківської платіжної системи Поштовий переказ.

Ви можете здійснити поштовий переказ в межах України в національній валюті на адресу або до запитання у всіх відділеннях поштового зв’язку Укрпошти.

При здійсненні поштового переказу у Вас є можливість зазначити одержувачу поштового переказу письмове повідомлення до 10 слів.

Поштовий переказ за Вашим бажанням може бути терміновим.

Термінові поштові перекази

Здійснити пересилання термінового поштового переказу можливо лише у автоматизованих відділеннях, де здійснюється приймання та виплату термінових поштових переказів. Після здійснення термінового поштового переказу необхідно повідомити адресата про відправлення на його ім’я термінового поштового переказу, номера переказу за базою даних в Автоматизованій системі «Електронний переказ», суми та місця можливого його одержання.

Терміни пересилання внутрішніх поштових переказів

Термін пересилання поштових переказів залежить від рівня автоматизації об’єкта поштового зв’язку та становить:

  • декілька хвилин – терміновий поштовий переказ доступний для виплати одержувачу у відділеннях поштового зв’язку, зазначених у Довіднику об’єктів поштового зв’язку, що здійснюють приймання та виплату термінових поштових переказів;
  • 3 години – звичайний поштовий переказ від місця приймання, оснащеного АРМ Приймання та передача електронних переказів до місця виплати, оснащеного АРМ Приймання та передача електронних переказів;
  • до двох робочих днів – звичайний поштовий переказ від/до об’єкта поштового зв’язку, неоснащеного АРМ Приймання та передача електронних переказів до/з об’єкта поштового зв’язку, оснащеного АРМ Приймання та передача електронних переказів;

Згруповані поштові перекази

При бажанні відправити п’ять і більше поштових переказів Вам необхідно скласти список згрупованих поштових переказів за формою ф.103-1.

Зразок заповнення списку ф.103-1

Вимоги до електронного вигляду списків згрупованих поштових переказів за формою 103-1

Додаткові послуги, що надаються при пересиланні поштових переказів

Повідомлення про вручення поштового переказу:

  • надіслане рекомендованим повідомленням;
  • надіслане на електронну адресу відправника при здійсненні переказу через Інтернет.
Повідомлення про вручення (без ПДВ), грн 10,00

За бажанням одержувача перекази досилаються у межах України для виплати у відділенні поштового зв’язку за місцем його нового проживання. Досилання переказу здійснюється у відповідності до вимог нормативних документів.

Доставка та виплата поштових переказів

Поштові перекази пересилаються до всіх населених пунктів країни без виключення та виплачуються як у відділеннях поштового зв’язку, так і вдома одержувачам (без додаткової плати). Виплата поштового переказу здійснюється особисто одержувачу або за довіреністю, оформленою в установленому законодавством порядку.

Про надходження поштового переказу адресат може інформуватись шляхом одержання SMS – повідомлення на його номер мобільного телефону, зазначений відправником переказу.

Про виплату поштового переказу відправник може інформуватись шляхом одержання SMS – повідомлення про виплату переказу на його номер мобільного телефону. Вартість SMS – повідомлення про виплату поштового переказу включена до тарифу на пересилання поштових переказів.

Терміни зберігання внутрішніх поштових переказів

У разі неможливості виплати одержувачу, поштовий переказ зберігається об’єктом поштового зв’язку місця призначення протягом одного місяця з дня його надходження.

За письмовою заявою відправника/адресата строк зберігання внутрішнього поштового переказу може бути продовжений (за додаткову плату) до двох місяців з дня надходження його до об’єкта поштового зв’язку.