Підсумки 44 національного міжнародного молодіжного конкурсу епістолярного жанру “Напиши листа і розкажи про світ,в якому тобі хотілося б вирости”

10984634_1444993969146751_8732267010669767067_n

З 01 жовтня 2014 року по 31 січня 2015 року Українське державне підприємство поштового зв’язку “Укрпошта” проводило 44 національний міжнародний молодіжний конкурс епістолярного жанру “Напиши листа і розкажи про світ,в якому тобі хотілося б вирости”. Метою конкурсу було сприяння розвитку в молоді навичок до творчості, уміння писати листи, влучно й дохідливо висловлювати свої думки, привернення уваги молоді до важливості поштової служби в суспільстві.

 

За підсумками конкурсу по Донецькому регіону визначено 3 переможця:
 

1 місто Нагорний Федір м. Краматорськ;
2 місто Толмачова Христина м. Красний Лиман;
3 місто Курачицька Анастасія м. Маріуполь,
яким були вручені грамоти та грошові премії.

 

Також, звання переможця конкурсу на національному рівні присудили Федору Нагорному (12 р.) з м. Краматорськ Донецької області.

 

Переможець отримає грошову премію згідно наказу УДППЗ “Укрпошта” від 15.05.2015 р. № 315, а його роботу буде відправлено на адресу Міжнародного бюро Всесвітнього поштового союзу для участі в заключному етапі Міжнародного конкурсу.

 

Національний конкурс тривав з 1 жовтня 2014 р. по 15 квітня 2015 р. і поділявся на 2 етапи: регіональний та підсумковий. У рамках конкурсу діти від 10 до 15 років з усієї України надсилали свої творчі роботи, в яких викладали свої роздуми про ідеальне майбутнє, в якому їм хочеться жити та проблеми з якими були змушені зіткнулися у дитячому віці. Найкращі роботи з регіональних дирекцій Укрпошти були надіслані до головного поштового офісу в Києві, де і визначилася трійка лідерів.

 

«Прочитавши листи переможців, я добре зрозумів, що автори, незважаючи на свій, вік вже не по дитячому мудрі. В їхніх думках чітко прослідковується бажання жити в безпечній країні, бути здоровими і знаходитися поряд зі своїми рідними, – відзначив в.о. генерального директора УДППЗ «Укрпошта» Ігор Ткачук. – Коли читаєш лист 12-річного хлопця, Федора, розумієш, скільки він втратив. І сьогодні для цих дітей головним в житті є мир та спокій в домівках, посмішки рідних та близьких… Важко усвідомлювати, що замість щасливого дитинства їх спіткала доля наших дідів, які теж були змушені в юнацькому віці відчути втрату близьких та відчуття безпеки. Та я впевнений, що сумні події в Україні є тимчасовим явищем і наші діти ще пізнають радість безтурботного життя».

 

На Всеукраїнському рівні конкурс добіг свого логічного завершення. Тепер творча робота Федора Нагорного буде оцінюватися експертами Всесвітнього поштового союзу. Будемо вболівати за нашого Донеччанина.

 

Переможці Міжнародного конкурсу отримають золоту, срібну і бронзову медалі за перше, друге і третє місце відповідно. А переможець, який отримає золоту медаль, також нагороджується поїздкою в м. Берн, Швейцарія, для отримання призу. Проїзд і проживання переможця та однієї особи, що його супроводжуватиме, оплачуватиме Міжнародне бюро Всесвітнього поштового союзу.

 

Небесна канцелярія
Господу Всевишньому до запитання
Світ в якому мені хотілося б вирости.
Здраствуй Боже! Пише тобі Федір Нагорний. Мені дванадцять років. Другий рік я хворію на цукровий діабет (пам’ятаєш,що останнього часу я звертаюсь до Тебе все частіше).
Ми з родиною жили щасливо в Донецьку до минулого року. Я навчався в Донецькій гімназії №70-найкращій школі у світі. В мене було багато друзів, я грав в оркестрі на домрі в музичній школі та відвідував кружок авто моделювання.Все це було в минулому,поки в наше життя не прийшла…. Війна. З червня, ми змушені були залишити наш дім і до теперішнього часу я бачу його тільки у ві сні. Зараз,Боженька,я живу у бабусі з дідусем в Краматорську; у них мені дуже затишно,але все ж таки так хочеться додому…
Я часто уявляю собі світ в майбутньому. Перш за все ,це світ ,в якому немає самого більшого зла-війни; це світ, де сміються діти,де люди привітні один з одним,де немає хвороб,які вбивають ,де навкруги тебе-чистота та краса. Боже,сподіваюсь Ти допоможеш мені знайти в цьому світі гідне місце; здійсниться моя мрія-і я стану ветеринаром, бо вважаю,що брати наші менші потребують захисту та допомоги. Я уявляю, як у світі мого майбутнього у кожної людини, яка сумлінно працює на благо своєї Батьківщини, є можливість мандрувати різними країнами та дивуватися красою Твоєю Боже,творінь.
В цьому світі, кожна дитина буде жити у родині,відчувати тепло та турботу материнських очей та батьківських рук. Чисте повітря,смачна та корисна їжа,здоровіта щасливі люди,мир,злагода та краса-хіба це не рай? Але рай цей може бути на Землі. І я ,Федір нагорний ,звичайна дитина ,звертаюсь до Тебе, Господи з молитвою:
Боже, великий, єдиний,
Нам Україну храни,
Всі свої ласки, щедроти
Ти на народ наш зверни.
Дай йому волю, дай йому долю,
Дай доброго світа!
Щастя дай, Боже, народу
На многіє, многіє літа!
Знаю, Ти почуєш моє прохання і світ в майбутньому стане саме таким,яким я його собі уявляю.
З повагою та любов’ю Федір.

 

Лист до тата: Боже дитя з Донбасу – Вікна-новини – 03.04.2015