Пошта Світу на Херсонщині…

Поштовики Херсонської дирекції, як по-справжньому бойової ланки Національного оператора поштового зв’язку “Укрпошти”, ще за тиждень професійного свята – Всесвітнього дня пошти розпочали активні корпоративні акції. Зокрема, організували публікацію матеріалу під рубрикою “Всеукраїнська патріотична акція” і заголовком “Відправ листа “За мир в єдиній Україні” у 2-х обласних і 9-ти районних газетах; 2 жовтня директор М.Х.Вертман, перший його заступник А.Н.Баранов, заступник директора з питань продажу послуг Т.С.Фомічова, помічник директора Б.С.Плекан за активної партнерської участі директора Н.І.Лучко та майстра виробничого навчання О.В.Школьної Херсонського ліцею зв’язку та поліграфії провели відкритий “поштовий” урок у групі операторів поштового зв’язку в кабінеті-навчальному відділенні поштового зв’язку, у результаті якого 15 учнів написали листи, взявши участь у Всеукраїнській поштовій акції.

 

У понеділок, 6 жовтня, директор Херсонської дирекції поштовиків М.Х.Вертман за участі помічника директора (прес-служба дирекції) Б.С.Плекана в обласному прес-клубі “Новий день”, провів прес-конференцію для обласних ЗМІ, розширена інформація-звіт із якої 9 жовтня уже опублікована в обласних тижневиках “Гривна” і “Новий день”.

 

Лист-послання колективу херсонських поштовиків до українського народу та колег із усіх інших 24 філій та генеральної дирекції Укрпошти було написано та відправлено відповідно 8 та 9 жовтня.

 

Напередодні Всесвітнього дня пошти директор разом із головою комітету профспілки Н.С. Селедець і помічником директора Б.С. Плеканом відвідав колективи: ЦВПЗ Каланчак, де особисто вручив Почесну грамоту, нагрудний знак “Почесна відзнака” УДППЗ “Укрпошта” та грошову премію листоноші І класу Світлані Морозюк, а в Каховському ЦПЗ-2 – подяку генерального директора, почесну відзнаку і також грошову премію – начальнику дільниці контролю та обробки первинної документації Тетяні Недождій. В обох колективах на коротких урочистих зібраннях працівників з нагоди вшанування передовиків праці М.Х.Вертман виступив із короткими вітальними промовами.

 

У Всесвітній день пошти урочисто відбулось спецпогашення художніх конвертів Херсонської області та тимчасово окупованої Автономної республіки Крим. У цій акції й полягає історична особливість. Адже у цьому спецзаході Укрпошти взяли участь працівники представництва тимчасово окупованої території Криму – керівник служби по роботі з громадськістю Оксана Смирна та головний консультант аналітично-інформаційної служби Сергій Єфімов.

 

Після завершення акції спецпогашення представники її багаточисельних учасників у центрі Херсона, перед Поштамтом, відпустили у небо 200 синіх, жовтих і білих повітряних кульок із прикріпленим до них спеціальним побажанням народу України миру, щастя, добра та любові.

 

Спецпогашення і послання народу України “балонною поштою” відбулось у Херсоні одночасно з аналогічними акціями Укрпошти в усіх обласних центрах країни.

 

… І в країні

 

Всесвітній день пошти – один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй. Саме 9 жовтня 1874 в м. Берн (Швейцарія) представники 22 країн підписали Бернський договір, що заснував Генеральний поштовий союз. У 1878 році Союз змінив свою назву і став називатися Всесвітнім поштовим союзом (ВПС). Насьогодні ВПС налічує у 192 країни-члени, в тому числі і Україну, яку представляє національний оператор поштового зв’язку Укрпошта.

 

Традиційно на всій планеті до Всесвітнього дня пошти проходить Міжнародний тиждень листа, у рамках якого прийнято писати листи. Незважаючи на розвиток Інтернету та інших сучасних засобів комунікації, цей спосіб листування залишається найбільш душевним.

 

Спеціально до Всесвітнього дня пошти Укрпошта оголосила про початок всеукраїнської акції «За мир в єдиній Україні». Написати справжнього листа з побажаннями миру та єдності може кожен бажаючий з усієї України. Адресувати такого листа можна близьким та друзям, або ж надіслати на адресу: Оргкомітет акції «За мир в єдиній Україні», вул. Хрещатик, 22, Київ 01001.

 

У зв’язку з великою популярністю акції, яка проходить одночасно у всіх регіонах України, її вирішено продовжити до кінця року. Листи, надіслані до Оргкомітету, друкуватимуться на корпоративному сайті Укрпошти та в газеті «Поштовий вісник». Укрпошта об’єднує людей: надішліть частинку своєї любові співвітчизникам у різні куточки України з побажаннями миру та єдності.

 

У рамках відзначення Всесвітнього дня пошти Укрпоштою за допомогою балонної пошти одночасно по всій країні в небо відправлено тисячі побажань миру та єдності народу України.

 

Сьогодні Укрпошта переживає період глобальних перетворень та змін, мета яких – перетворення Укрпошти на успішне, гнучке та рентабельне підприємство. На підприємстві впроваджена та активно діє Програма якісних змін, яка включає в себе такі реформаторські проекти, як оптимізація логістичних маршрутів, підвищення культури обслуговування клієнтів, масштабне галузеве навчання персоналу з акцентом на операторів та листонош, автоматизація всіх робочих місць та облік складських та логістичних процесів, перегляд технологічних карт тощо.

 

Привітав поштовиків зі святом головний поштар країни – керівник Укрпошти Михайло Паньків. «Незважаючи на бурхливий розвиток приватних поштових операторів, Укрпошта є лідером на ринку поштової галузі. Нам дуже важливо і надалі зберігати лідерство, але не завдяки відголоскам колишньої державної монополії, а завдяки показникам високої якості послуг і конкурентоздатності на ринку,– зазначив він. – Без пошти не можна уявити сьогодення. Вона є важливою та невід’ємною складовою інфраструктури держави. Діяльність пошти сприяє консолідації суспільства – завдяки їй міцнішають зв’язки між громадянами, громадами й державами».

 

Укрпошта виконує важливу соціальну функцію для держави – забезпечує населення якісним поштовим зв’язком. Навіть там, де немає мобільного зв’язку, Інтернету та телебачення, є поштова скринька та відділення поштового зв’язку. Національний оператор несе життя у найвіддаленіші куточки України – доставляє людям пошту, пенсії та періодичні видання.

 

Такі поняття, як довіра, мобільність і доступність у населення України вже давно чітко асоціюються з Укрпоштою. Майже половина українських пенсіонерів отримує гроші через Укрпошту. Окремо слід наголосити про відважність поштовиків Донбасу, які за час проведення АТО не раз ризикували своїм життям для того, аби забезпечити населення необхідними послугами поштового зв’язку. Укрпошта віднаходить можливості здійснювати поштові відправлення в східні регіони України та поступово поновлювати там роботу поштових відділень.