Пошта єднає серця

13901

Хоча й місто Дніпро вважається промисловим серцем держави, та все ж простори міста сповнені завуальованими нотками історії. Туристичні перспективи міста дуже мальовничі та різносторонні.

 

Однією з визначних місцевих цікавинок є Головпоштамт, діюча історична пам’ятка архітектури та містобудування місцевого значення. З моменту створення, в ньому побували політичні та літературні діячі, котрі зробили великий внесок у розвиток та становлення Дніпра. Всередині будівлі разміщена меморіальна дошка, на якій вказані імена тих, хто користувався послугами поштового телеграфу. Сьгодні, тут , як і в минулому, вирує поштове життя.

 

27 липня поточного року, до Головпоштамту завітали іноземні гості, жителі Англії. Це був дивний, та водночас дуже романтичний візит молодого подружжя з родиною. Перебуваючи в весільній подорожі, молодята, вирішили відправляти листівки поштою своїм друзям з різних куточків світу. Так, і Укрпошті випала така нагода стати поєднуючим людей порталом. Після віртуального обміну почуттями екскурсовод розповіла про роботу Катеринославської пошти, гості, немов занурились в часову мандрівку. На початку 20 сторіччя будівля Головпоштамту була істотно змінена, новобудова мала вражаючий та презентабельний характер, інженер – проектувальник використав європейські риси модернізму, якому притаманні виступаюча фронтальна сторона споруди та загострений догори дах. До 100-річного ювілею Головпоштамт був реконструйований, відтворена ліпнина, рослинний орнамент та герби барельєфів з обох сторін мармурових сходів, на стінах і куполі головної зали. Дуже гармонійно та естетично підібрана кольорова гама інтер’єру, це і легкі відтінки м’ятно – зеленого, і світло – кремового, і білого піска. А родзинкою цієї будівлі є чудовий балкончик, про нього навіть є чудернацька історія,що ніби то, загадані під ним бажання обов’язково збуваються.

 

Пам’ятка архітектури – Головпоштамт, не зважаючи, на свій «поважний вік» і сьогодні залишається об’єктом поштового зв’язку, в якому можна отримати сучасні послуги та кваліфіковані поради спеціалістів.