«Повертайся живим»

DSC00865

Під такою назвою відкрилась фотовиставка на Поштамті Одеської дирекції УДППЗ «Укрпошта»

 

Зараз наша держава Україна і ми всі з вами переживаємо нелегкі часи. Схід України палає полум’ям війни. Журяться матері про загиблих синів. Ростуть діти без батьків … Як виглядають бойові дії в зоні конфлікту? У яких тяжких умовах доводиться бійцям захищати рідні землі?.. Все це можна побачити на фотовиставці «Повертайся живим!», яка відкрилася на Поштамті Одеси 23 червня. Виставка – спільний проект Укрпошти і Центрального друкованого органу Міністерства оборони України «Народна армія».

 

Вона розпочала подорож Україною, завітавши до найбільших міст: Київ, Львів, Вінниця, Харків, а нині прибула і до Одеси.

 

– Невипадково, що відкрилася вона саме на Поштамті. Не тільки тому, що головна місія пошти – об’єднувати людей з різних куточків світу, країни, а й тому, що Укрпошта є невід’ємною частиною державності, – зазначила на презентації виставки начальник Поштамту – ЦПЗ № 1 Лариса Малишева, – і вона завжди підтримує проекти, які виховують патріотизм, прославляють силу і мужність людей, що відстоюють нашу державність.

 

Герої цієї фотовиставки, жертвуючи своїм життям і здоров’ям, відстоювали і відстоюють майбутнє України. Їх солдатська стійкість і мужність дозволяють мріяти багатьом українцям про майбутнє, будувати плани на життя в новій країні.Виставка нагадує всім нам важливість об’єднання перед реальною загрозою, щоб захистити наше право жити на своїй Богом даній землі.

 

В наш час бути солдатом своєї країни це вже подвиг. Холодні окопи, майже щодня потужні обстріли, втрати товаришів… Це війна. Тягар війни несуть на своїх плечах і військові журналісти. Один із них – начальник регіонального медіа центру Міністерства оборони України Сергій Даниленко розповів, як створювалася фотовиставка. Він відзначив, що сьогодні фотокореспонденти працюють як історики, які несуть правду, адже фотографія не може збрехати, вона не може спотворити – це сьогодні факт.

 

Особливістю цьогорічної виставки стало те, що на презентацію прийшло багато молоді, в її числі курсанти військової академії, моряки флагмана українських ВМС «Гетьман Сагайдачний», учасники АТО. Ось, як прокоментував виставку прапорщик 28-ї механізованої бригади одесит Тарас Коваленко, який пару днів тому приїхав з передової у відпустку:

 

– Світлини відображають лише малу частину наших буднів, але і вони показують, як же важко Батьківщину захищати. Сподіваюся, що ті, хто ще не усвідомив гостроту конфлікту на Донбасі, після перегляду виставки зрозуміють, як важливо допомогти військовим. Хоча, треба визнати, що ми постійно відчуваємо підтримку і рідних, і волонтерів. Я завжди з нетерпінням очікую малюнки двох своїх дітей. Вони найкращі обереги.

 

На думку курсанта факультету високомобільних десантних військ та розвідки Одеської військової академії Володимира В.:

 

-… Виставка цікава своєю багатоплановістю, вона відображає всі сторони подій – це і самі бойові дії, і звільнення населених пунктів, і відпочинок бійців. Скоро мені і моїм товаришам теж на передову. Готуємося. Я свідомо вибрав професію військового, хоча батьки і були проти. Кілька років тому мені не вдалося вступити в академію, а от після строкової служби став курсантом. Я радий, що моя мрія збулася. Хоча я і розумію, які мене чекають труднощі, але дуже хочеться теж, як і ось ці хлопці на фотографіях, докласти свої зусилля до того, щоб в країні швидше настав мир.

 

Одеські поштовики не залишаються байдужими до проблем української армії. Як повідомив, директор Одеської дирекції Денис Петров, разом з профспілкою було зібрано близько 10 000 гривень, на які були пошиті 26 бушлатів. Їх передали бійцям 18 батальйону територіальної оборони. Постраждалим від війни дітям були передані продукти і одяг в санаторій «Сперанта» в Сергіївці. Більше, ніж на 12 тисяч гривень передано в зону АТО газет і журналів. Школярі, завдяки ініціативі Одеської дирекції, активно брали участь в акції «Напиши листа солдату!»

 

В рамках фотовиставки Одеська пошта представила конверти «Слава героям!», випущених Укрпоштою. Сюрпризом для учасників презентації став чудовий виступ вокального ансамблю Одеської військової академії.

 

Війна обов’язково закінчиться, якщо у нас є такі захисники, як на світлинах, представлених газетою «Народна армія» – такі думки навіяла відвідувачам ця виставка.