Престиж професії

2 (3)

Поштовий зв’язок – це особлива служба, де працюють не просто фахівці, а люди, всією душею віддані поштовій справі. Професія, яка фактично не зазнала змін майже протягом століття, – це професія листоноші. Представники цієї професії заслуговують на найкраще ставлення, адже виконують нелегке завдання з доставки періодичних видань, листів, пенсій жителям міст і сіл – в будь-яку погоду, через кілометри шляху. В Україні в переважній більшості листоношами працюють жінки, які, незважаючи на примхи погоди, з важкими сумками, наповненими газетами, листами розносять вісті по своєму краю. Крім радісних та сумних звісток в конвертах та на шпальтах газет, журналів, ці невтомні люди мають хвилинку поспілкуватися зі своїми адресатами наживо, встановити людяний, а не електронний зв’язок, що суттєво відрізняється від новітніх технологічних видів передачі інформації.

 

Листоноша, про яку хочеться сказати немало добрих слів, працює в відділенні поштового зв’язку Петрівське Балаклійського району Харківської області – Шкамерда Валентина Іванівна. Як і інші її колеги по роботі, вона віддає свою енергію саме професії листоноші.

 

Здається, ще вчора ця худорлява, з чорними бровами і щедрим рум’янцем на обличчі юнка прийшла працювати до районного вузла зв’язку. А вже цього року Валентина Іванівна відзначить свої 65, з яких 42 роки працює на поштовій ниві. Валентина Іванівна виявилась чудовим співрозмовником, тому ми радо з нею поговорили:

 

– Валентино Іванівно, як доля привела Вас на пошту?

 

– Свій трудовий шлях я розпочала з 1970 року з посади оператора, потім працювала заступником начальника відділення зв’язку Петрівське, деякий час очолювала відділення. Так склалася доля, що за сімейними обставинами тривалий час не працювала. Та, як то кажуть, колишніх поштовиків не буває, повернувшись назад до рідного відділення обрала професію листоноші, з того часу твердо впевнена, що краще ніж тут не буває. Свою роботу я люблю і не жалкую, що колись прийшла на пошту, хоча починати було не просто.

 

– За що найбільше любите свою роботу?

 

 

– Чим найбільше дорожите в житті?

 

– Сім’єю і, безперечн,о роботою. Переживаю, щоб скрізь ладилося.

 

– Чи вивели Ви за свої роки власну формулу щастя?

 

– Коли в житті нічого не хочеться змінювати – оце, вважаю і є щастя.

 

Про те, що Валентина Іванівна є добрим трудівником стверджують і її колеги. Так, начальник відділення в розмові з нами розповіла, що Валентина Іванівна є передовиком по виконанню планових завдань серед листонош відділення. Вона показує приклад іншим листоношам, як необхідно працювати. Маючи немолодий вік, найактивніша в роботі, все робить швидко, якісно та з любов’ю.

 

Професія листоноші – це наріжний камінь Укрпошти. Все на нашому підприємстві тримається на таких працівниках, як Валентина Іванівна. Це вони уособлюють собою УДППЗ «Укрпошта», від них залежать виконання плану доходів, терміни доставки поштових відправлень і, врешті-решт, авторитет пошти. Саме завдяки листоношам нам довіряють, нас чекають, нас обирають. Низький уклін Вам, Валентино Іванівно, за Вашу душевну силу, людяність, невтомну працю.