Про банкрутство компанії не йдеться – Ігор Смілянський

12 червня в ЗМІ була розповсюджена “новина” про можливе банкрутство Укрпошти – така оцінка фінансового стану компанії є хибною. А інформація, яку першою поширила прес-служба Національної спілки журналістів України (НСЖУ), є перекрученою та вирваною з контексту. Можна було б відповісти коротко – “не дочекаєтесь”, але ж відповім більш детальніше.
 
 
Нагадаю, напередодні відбулася робоча зустріч редакторів національних і регіональних газет, активістів НСЖУ та керівництва Укрпошти. Під час зустрічі підприємство запропонувало редакціям та видавництвам відтермінувати передачу грошей за передплату періодичних видань у зв’язку з непростим фінансовим становищем. Адже через зростання мінімальної заробітної плати понад ¾ грошей Укрпошти направляється на покриття фонду оплати праці співробітників.
 
Чи означає це, що компанія перебуває у глибокій кризі? Ні! Це означає, що нам необхідно терміново вжити заходів для вирівнювання фінансової ситуації.
 
Подібне становище, спричинене зростанням мінімальної заробітної плати при регульованих тарифах та занедбаної роками інфраструктурі, Укрпошта подолала в 2017 р. Розпочавши рік з рекордними витратами – збільшення фонду оплати праці на 1 млрд грн – компанія завдяки впровадженню нових сучасних послуг та перегляду тарифів вийшла на прийнятний фінансовий результат.
 
Укрпошта збалансує бюджет й цього року. Існує два альтернативні сценарії задля отримання такого балансу:
 
1. Ми приводимо чинні регульовані тарифи до рівня їхньої собівартості. Це тарифи на письмову кореспонденцію, доставку періодичних видань, а передусім – на розповсюдження пенсій, що не змінювались з 2004 р.
 
2. Укрпошта буде надавати лише ті послуги, тарифи на які не нижчі собівартості і оптимізує витрати та мережу відповідним чином.
 
 
Ми усвідомлюємо, що переважна частина мережі Укрпошти створена для надання регульованих послуг, тому відмова від їхнього надання призведе до значного скорочення мережі та чисельності співробітників і робимо все, щоб цього не відбулось.
 
Задля уникнення складного фінансового положення зараз тривають переговори з регуляторами, Пенсійним Фондом та Кабінетом Міністрів України. За результатами Укрпошта до кінця червня визначить, за яким сценарієм діятиме.
 
Слід зазначити, що 5 грудня 2017 р. Тарифна рада при Міністерстві інфраструктури ухвалила рішення про перегляд тарифу на доставку пенсій. Однак нові тарифи й досі не затверджені Пенсійним фондом.
 
Нагадаю, що Укрпошта вдається до суттєвих та ефективних заходів для того, щоб власними силами покращити свій фінансовий стан. Компанія отримує значну економію коштів за рахунок прозорих закупівель; продовжує оптимізувати внутрішні витрати завдяки скороченню адміністративних та логістичних витрат тощо.
 
Більше того, підприємство продовжує курс на розвиток! Ми осучаснюємо автопарк та мережу; вперше цього року комп’ютеризуємо 1871 сільське відділення; запроваджуємо новий сучасний формат роботи пересувних ВПЗ. І при цьому, на відміну від багатьох національних пошт світу, Укрпошта не отримує жодної гривні дотацій від держави. Незважаючи на це, завдяки зусиллям всього нашого 73000 колективу ми піднялись з 40 на 33 місце в рейтингу пошт світу Всесвітнього поштового союзу. Уявіть, де б ми могли бути, якщо б ці поточні проблеми не заважали нашому розвитку.
Але ми вистоїмо.
 
Про банкрутство компанії взагалі не йдеться! Укрпошта, як і раніше, виконуватиме свої зобов’язання перед клієнтами та партнерами. Сподіваємось, що їх кількість буде далі лише зростати.