«Серцем і душею ми з нашими співвітчизниками», – говорять поштовики Вінницької області

Як говорять із світу по нитці, так і на Вінниччині із кожного будинку по добрій справі. – цей дивіз живе у серцях поштовіків з початку Антитерористичної операції на сході.

 

Нещодавно до Військово – медичного клінічного центру привезли понад 40 поранених бійців із зони де відбувається АТО та чекають ще на одну групу. Місцеві жителі з готовністю відгукнулись на заклик про допомогу. Біля Військового центру вишикувалась черга городян, які прийшли відвідати поранених. Активісти, волонтери, міські організації і прості люди зносять усе чим можуть допомогти. Поштовики Вінницької області також не стоять осторонь всеукраїнської біди, допомагаючи хто чим може.

 

«Ми були здивовані і в той же час горді за своїх колег, – розповідають представники Укрпошти, – з якою швидкістю вони відізвалися і перерахували кошти для поранених у госпіталь. А на місті, у Вінницькій дирекції, одразу зібрали гроші, хто скільки міг і, розподіливши хто що купує, відправились по магазинах та аптеках. Спільними зусиллями зі всієї області було зібрано понад 10 тис. грн., на які ми придбали речі першої необхідності, гігієнічні засоби, одяг, взуття і ліки зі списку наданого медичними працівниками. Залишаючи куплені пакунки на поверсі ми побачили безліч різних речей від вологих серветок, одягу та продуктів до ліків і бронежилетів, які медсестри сортували по необхідності.»

 

– Чуйних вінничан дуже багато, – розповіла нам старша медсестра. – Ми навіть не очікували такої відданості та піклування про наших бійців. Отримані речі використовуються по необхідності, дещо ми відсилаємо до інших госпіталів із пораненими, а дещо у місця воєнних дій.

 

«Зайшовши у палату до хлопців, – продовжують розповідь поштовики Вінницької дирекції, – ми зустрілися з очима юнака наповненими болем, але в той час гідності та хоробрості. У нього були поранені обидві ноги, одна з яких лежала на витяжці після важкої операції. Він розповів про важкі години проведені у гарячій точці, але зауважив, що хоч і страшно згадувати ті хвилини, та повернувся б туди без вагань, бо захищав наше майбутнє. На наше запитання чи потрібно чимось допомогти, відповів, що про них тут добре піклуються, надаючи не тільки медичну допомогу, але й психологічну. Часто приходять відвідувачі, які просто спілкуються з військовими, читають книги, розповідають про Вінницю, щоб якось відволікти їх від страшних спогадів. На виході із санаторію зустрілися з матір’ю пораненого, який родом із Житомира. Поділилася з нами своїми переживаннями та страшними часами очікування, які провела вдома перед телевізором слідкуючи за новинами. На останок подякувала за допомогу та підтримку. На що ми відповіли, що це вашому сину потрібно дякувати, за те що нас захищав».

 

Під час цієї, важкої для всіх, ситуації стало зрозуміло на скільки дружний та щирий колектив працює на пошті. Не так давно їх колега із Іллінецького району втратила сина, який перебував у колоні українських солдат під Волновахою Донецької області коли на них напали терористи. Тримали оборону 45 днів, вже мали повертатися, але не судилося їм побачити рідний край. Під час кривавої сутички загинули 16 солдатів та офіцерів: сім волинян, троє рівнян та один вінничанин.

 

Цим вінничанином виявився син оператора поштового зв’язку Біди Лариси Анатоліївни, яка працює на підприємстві Укрпошти понад 15 років.

 

22 річний гранатометник Євген (на фото праворуч) отримав травми, несумісні з життям під час обстрілу сепаратистами блок-посту 51 окремої механізованої бригади. Євген Біда після армії працював в охоронній службі «Фортеця Гарант», згодом пішов добровольцем у батальйон національної гвардії України, звідки його направили на Схід України та звідти вже не повернувся.

 

Почувши про таке горе колеги одразу кинулися на допомогу. «Було таке відчуття, неначе втратили часточку душі, – розповідає начальник Лариси Анатоліївни, – адже це наша спільна втрата, бо немає чужих дітей, всі діти наші». Зібрані кошти мати загиблого віддала на підтримку солдат, зі словами: «Тепер мій син приходить до мене лише у вісні, нехай інші діти прийдуть до своїх батьків живими-здоровими. Мені вже ці гроші не допоможуть, а їм врятують життя». На ці кошти були закуплені бронежилети та передані у військові частини.

 

«Ми розуміємо, що сьогодні як ніколи нашим мужнім захисникам потрібна підтримка, як моральна так і матеріальна, – розповідає директор Вінницької дирекції Укрпошти Костюк Наталя Петрівна. – Допомагаємо нашою дружною поштовою родиною, чим можемо. Гроші збирали всією областю, ніхто не залишився байдужим, бо ж душею і серцем ми з ними. Сім’ям загиблих була перерахована допомога у сумі 41 тис. грн., на підтримку армії – 11 тис. грн., на які придбали прилади нічного бачення для укомплектації Вінницького Ягуару. Також за ініціативи обласної адміністрації у с. Нова Гребля Калинівського району відбувся ремонт колишнього гуртожитку технічного училища, який стане новою оселею для кримських переселенців. В рамках проекту по допомозі переселенцям вінницькі поштовики внесли свій вклад у розмірі 7 тис. грн. Нещодавно зібрали допомогу у сумі 20 тис. грн. на поміч військовим частинам, які знаходяться у зоні АТО. Наш колектив завжди з людьми реагує на всі виклики часу, і готовий прийти на допомогу, та надати підтримку нашим співвітчизникам у такий важкий час».