Серія поштових конвертів «Героям слава!»

Серію маркованих художніх конвертів започаткувала Укрпошта минулого року на честь учасників Антитерористичної операції, яким Президентом України посмертно присвоєно почесне звання Героя України. Перші чотири конверти, присвячені трагічно загиблим підполковнику Костянтину Могилко, полковнику Тарасу Сенюку, генерал-майору Сергію Кульчицькому та старшому лейтенанту Євгенію Зеленському, побачили світ на початку грудня 2014 р.

 

У продовження серії Укрпошта підготувала до випуску нові конверти, присвячені загиблим під час виконання бойових завдань майору Сергію Кривоносову, майору Дмитру Майбороді, полковнику Олександру Аніщенку та Руслану Лужевському.

 

Сергій Кривоносов очолював зведений підрозділ ротної тактичної групи, яка охороняла державний кордон з Росією в районі населеного пункту Д’якове Донецької області. Майор 79-ї окремої аеромобільної бригади Збройних Сил загинув 4 серпня під час обстрілу з системи “Град” позицій українських військових. Він прикрив собою підлеглих, коли ракета влучила у бліндаж, і тим самим врятував їм життя.

 

Дмитро Майборода як командир екіпажу літака АН-26 з травня по липень 2014 року виконав 35 бойових вильотів для перевезення військових, озброєння, матеріально-технічних засобів в зону АТО, проводив евакуацію поранених та хворих. Майор Майборода загинув 14 липня у Краснодонському районі Луганської області, коли його літак підбили ракетою “повітря-повітря”. Він до останнього намагався керувати повітряним судном, що дозволило іншим членам екіпажу евакуюватися.

 

Заступник начальника відділу Управління Служби безпеки України в Сумській області полковник Олександр Аніщенко загинув 5 травня 2014 року під час виконання бойового завдання поблизу міста Слов’янськ Донецької області. Групу військовослужбовців СБУ атакували терористи. Перебуваючи під вогнем та маючи чисельні поранення, полковник Аніщенко продовжував вести вогонь, прикриваючи своїх товаришів. Загинув від поранень на місці бою.

 

Руслан Лужевський — досвідчений інструктор спецпідрозділу “Альфа” Служби безпеки України, майстер спорту зі стрільби та рукопашного бою, багаторазовий учасник та призер міжнародних та всеукраїнських змагань. Майор загинув 5 травня у Слов’янську Донецької області в бою з терористами. Вже маючи кілька кульових поранень, він прикривав своїх бойових товаришів, які потрапили в засідку і були змушені вести нерівний бій.

 

Дизайн конвертів розробив художник-графік, член Експертної ради Національного банку України Володимир Таран, який вже знайомий багатьом поціновувачам філателістичної продукції, зокрема художньою поштовою маркою «За честь! За славу! За народ!». Тираж кожного конверта складає – 400 тис. прим. Придбати їх можна в усіх поштових відділеннях країни.

 

Пам’ятаймо наших героїв! Нехай слава про них разом з нашими листами розлетиться по всьому світу!