Щоб завжди добре бачити

3 (3)

14 квітня працівники Волинської дирекції УДППЗ «Укрпошта» взяли участь у Всеукраїнській соціальній програмі для населення «Добре бачу» та пройшли безкоштовну перевірку гостроти зору у запрошених лікарів-офтальмологів.

 

Соціальний проект «Добре бачу» сформований Громадською організацією «Ваш зір» на підставі пропозицій та зауважень спеціалістів, які приймали участь у пілотному проекті «Здоровий зір» громадських організацій, діяльність яких спрямована на підвищення соціально-медичного та профілактично-інформаційного захисту населення.

 

Ми живемо в еру наукового прогресу: комп’ютерів, телевізорів та іншої техніки. Ніхто, мабуть, не стане заперечувати той факт, що для багатьох людей комп’ютер став важливою і необхідною частиною способу життя. В даний час жодна галузь людської діяльності не обходиться без застосування комп’ютерної техніки. Комп’ютер допомагає людині при вирішенні багатьох завдань, полегшує працю, відкриває нові горизонти для мислення та дій, надає нові можливості. Але не варто забувати про те, що існує і зворотний бік медалі. Тривала робота за комп’ютером негативно позначається на багатьох функціях нашого організму.

 

Вплив комп’ютера на зір – одна з головних проблем формування сучасного суспільства. Серед основних захворювань очей: швидка стомлюваність, відчуття гострого болю, печіння, свербіж, сльозливість, часте моргання, відчуття напруження.

 

Людина, яка довгий час нерухомо дивиться на монітор, моргає в три рази менше звичайного. Це призводить до висушування слизової оболонки очей і появи відчуття печіння. Багато хто, напевно, помічав, що в такій ситуації виникає мимовільне бажання кліпнути очима. Таким чином організм намагається допомогти рогівці скинути напругу і зволожити око. А при своєчасній діагностиці та лікуванні виявлених відхилень, наслідків цілком можна уникнути.

 

На прийом до лікарів-окулістів, протягом дня прийшли усі працівники дирекції. Після встановлення діагнозу медики одразу рекомендували ті чи інші окуляри, зволожуючі краплі для очей, розповідали про важливість гімнастики для ока та вживання корисних для зору овочів, фруктів і вітамінів.

 

В.о. директора Волинської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Олег Гавришків також проходив офтальмологічний медогляд та зазначив: «Обов’язок нашої дирекції – дбати про здоров’я працівників. Вкрай важливо своєчасно виявляти проблеми із зором і починати лікування. Не менш важливий фактор – це гігієна зору: достатня освітленість, вправи для очей, помірна кількість годин проведених перед екраном телевізора чи комп’ютера. Зір кожного з нас у наших руках, а своєчасна профілактика допоможе уникнути ускладнень в майбутньому».