Щодо підписання Меморандуму «Про співробітництво у сфері надання послуг поштового зв’язку в Житомирській області»

Житомирська дирекція є філією Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» – національного оператора поштового зв’язку України. Всього ж дирекція пропонує споживачам до 50 видів послуг: здійснює обробку, перевезення та доставку поштових відправлень, пенсій, допомог, періодичних видань, рекламних та інформаційних матеріалів, товарів народного споживання та ще багато інших видів послуг, у тому числі з використанням найсучасніших інформаційних технологій, насамперед електронного переказу, реалізації електронних квитків, страхування, видачі готівкових гривень тощо.

 

Для забезпечення доступності до послуг поштового зв’язку всього населення області, в дирекції функціонує 551 об’єкт поштового зв’язку, в тому числі 112 міських, 402 сільських та 37 пересувних відділень поштового зв’язку. Тобто 80 % об’єктів поштового зв’язку області знаходяться в сільській місцевості, при цьому вони обслуговують лише 42 % населення області. При такій розгалуженій мережі сільських об’єктів постійно зменшується кількість сільського населення, тобто клієнтів які можуть приносити доходи пошті. Одне сільське відділення нашої дирекції обслуговує територію 67,7 кв. км., в той час коли по Україні – 62,0 кв. км. На один об’єкт поштового зв’язку в Житомирській області припадає значно менше населення (2,3 тис.) населення в середньому по Укрпошті – 3,4 тис. чол.. Якщо одне міське відділення в області обслуговує 6,6 тис. осіб, то сільське – лише 1,2 тис. чол., по Україні 1,5 тис. чол. За підсумками роботи в 2015 році 254 об’єкти поштового зв’язку (46,1 %) є збитковими, ще 69 об’єктів або 12,6% на грані збитковості (мають нульову рентабельність). Загальна рентабельність Житомирської дирекції становить 0,1 %.
Середньооблікова чисельність штатних працівників в І кварталі поточного року становить 2829 од., з них 1426 – листоноші, 323– оператори поштового зв’язку, 91 – водії, 40 – сортувальників.

 

Завантаженість працівників залежить від обсягів виконуваних ними робіт. Зважаючи на тенденцію до постійного зменшення обсягів пересилання листів, передплати періодичних видань, зменшення кількості одержувачів пенсій та допомог, 63,1% працівників працює з неповною завантаженістю, в т.ч. 91,6% листонош.

 

Житомирська дирекція УДППЗ «Укрпошта» – надійний партнер, здатний швидко реагувати на потреби клієнта та надавати якісні послуг Підтвердженням цього є те, що на виконання рішень Уряду в 2015 році дирекцією в стислі терміни було доставлено «в руки» споживачів інформаційні матеріали, поштовики долучились до проведення інформаційної кампанії з питань оформлення житлових субсидій, надання допомоги громадянам стосовно оформлення відповідних заяв та пересилання їх до органів соціального захисту. А з червня Житомирська дирекція в рамках пілотного проекту розпочне надаватиме послуги державної реєстрації бізнесу та майна.

 

Така співпраця забезпечує зниження витрат з боку органів влади на утримання мережі державних реєстраторів, покращення обслуговування населення та наближення послуг до їх отримувачів. Завдяки розгалуженій мережі відділень поштового зв’язку фізичні та юридичні особи мають змогу отримувати адміністративні послуги за місцем проживання, заощаджуючи особистий час та транспортні витрати, а також сплачувати за такі послуг в населених пунктах, де відсутні фінансові установи.

 

Житомирська дирекція готова до взаємовигідної різносторонньої співпраці, що дасть можливість збільшити доходи за рахунок розширення спектру послуг, покращити фінансовий стан збиткових відділень, збільшити заробітну плату персоналу.

 

Підписання Меморандуму «Про співробітництво у сфері надання послуг поштового зв’язку» між Житомирською дирекцією УДППЗ «Укрпошта», Житомирською обласною державною адміністрацією та Житомирською обласною Радою відповідає вимогам часу, є реалізацією реформи децентралізації влади в Україні, сприятиме розвитку пошти на Житомирщині та надасть змогу населенню зручно і прозоро отримувати поштові, адміністративні та інші послуги.