СПЕЦПОГАШЕННЯ МАРКОВАНОГО ХУДОЖНЬОГО КОНВЕРТА «420 річчя від дня народження Богдана Хмельницького – гетьмана України»

attach-635868168613930000

Українське державне підприємство поштового зв’язку «Укрпошта» відзначає найважливіші події, що відбуваються в житті нашої країни, проведенням погашення поштових марок та конвертів, спеціально виготовленим до урочистої дати поштовим штемпелем, який існуватиме тільки один день.

 

Спецпогашення марок і конвертів є своєрідним внеском «Укрпошти» у відзначення ювілейної дати в історії регіону та її увічнення у предметах філателії.

 

27 грудня 2015 року з нагоди відзначення пам’ятної дати в історії України – 420 річчя від дня народження Богдана Хмельницького, Черкаською дирекцією «Укрпошта» проводиться урочисте погашення спеціальним поштовим штемпелем маркованого художнього конверта «420 річчя від дня народження Богдана Хмельницького – гетьмана України».

 
attach-635868170500080000

У святковій церемонії взяли участь філателісти, представники влади та керівництво Черкаської дирекції УДППЗ «Укрпошта».
Заступник голови – керівник апарату Черкаської ОДА – Коваль Віталій Володимирович.

 

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Черкаської міської ради – Гончаров Юрій Андрійович.

 

Кандидат історичних наук, краєзнавець, млинар, член Міжнародного млинологічного товариства – Лавріненко Назар Петрович.

 

Виконуючий обов’язки директора Черкаської дирекції УДППЗ «Укрпошта» – Терентьєв Олексій Генієвич.

 

«Спецпогашення має важливе історичне значення, адже це пам’ять про визначний день, яка навіки залишиться на конверті і розійдеться не тільки по всій Україні, а й по світу. Ювілейні конверти з відбитком святкового штемпеля займуть почесні місця в колекціях філателістів з усього світу» – зазначив виконуючий обов’язки директора Черкаської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Олексій Генієвич Терентьєв.

 
P1080236

Довідково:

 

Спецпогашення – це погашення спеціальним поштовим штемпелем поштових конвертів та марок, випущених з нагоди великих та пам’ятних подій.

 

Спеціальний поштовий штемпель виготовляється Українським державним підприємством поштового зв’язку „Укрпошта” і використовується лише один день. Відмінністю від поштових штемпелів стандартного зразка є зовнішнє оформлення. Дата, зазначена на поштовому штемпелі, відповідає дню ювілею. На ньому також зазначається назва події і зображується художній малюнок.

 

Спецпогашення має визначне історичне значення. Саме завдяки йому пам’ять про знаменну дату залишається в історії людства. Ювілейні конверти з відбитком святкового штемпеля займають почесні місця в колекціях філателістів усього світу.