Святкування Дня міста Миколаєва відкрила Укрпошта

15

У минулі вихідні виповнилося 226 років з дня заснування міста Миколаєва. А оскільки ця дата співпала з 225-й річницею спуску на воду фрегата «Святий Миколай» (первенця миколаївської верфі та флагману Чорноморського флоту), то свято міської громади мало назву «Миколаїв – вітрила України». Міська влада не робила масштабних заходів задля забезпечення безпеки городян в зв‘язку з ситуацією в країні та доцільністю направлення бюджетних коштів на соціальні проекти, але навіть таке «домашнє» святкування мало задовольнити смаки всіх учасників.

 
17

Про авторитет та позитивний імідж Національного оператора поштового зв‘язку та її філії в регіоні свідчить той факт, що святкові заходи почалися з урочистої церемонії спецпогашення марки «Святий Миколай». Ця подія відбулася у центрі міста, в дитячому містечку «Казка» – одній зі знаних візитівок обласного центру.

 

Спеціально до знаменних подій в рамках проекту «Власна марка» підприємством «Укрпошта» були випущені художній немаркований конверт, марка і штемпель спецпогашення. На конверті зображено морська баталія за участю фрегата «Святий Миколай». На марці – картина сучасного художника Сергія Коновалова «Фрегат «Святий Миколай» під час битви з турками при Каліакра 11 серпня 1791».

 
16

На штемпелі спецпогашення зображені схрещені якоря, у верхній частині – стилізований корпус судна «Академік Сергій Корольов», побудованого на Чорноморському суднобудівному заводі, напис «Миколаївщина – вітрила України», «Миколаїв-54001» (номер головного відділення зв’язку обласного центру) і дата «11.09.2015р.». Штемпель має перекладну дату і кожен бажаючий зможе в першому відділенні зв’язку на розі вулиць Соборна та Адміральська придбати продукцію з відбитком цього штемпеля.

 

Процедура спецпогашення проводилася і на художній листівці, випущеної до Дня міста у видавництві «Балтія-Друк». На титульній стороні листівки зображений корабель «Щастя» з розгорнутими червоними вітрилами в центрі дитячого містечка «Казка» (автор знімка – Олександр Кремко), герб міста Миколаєва та напис «Привітання з Миколаєва» українською та англійською мовами. На зворотному боці напис «Дитяче містечко« Казка» – улюблене місце розваг і відпочинку юних миколаївців» українською, російською та англійською мовами.

 
18

В урочистій церемонії спецпогашення брали участь заступник Миколаївського міського голови Євген Шевченко, директор Миколаївської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Дмитро Ганіченко, голова адміністрації Заводського району Миколаївської міськради В’ячеслав Карцев, директор дитячого містечка «Казка» Юрій Любаров.

 

Все спряло святковому настрою: і розгорнуті червоні вітрила корабля «Щастя», і дитячий сміх, і яскрава концертна програма, і вдячні слова керівників міста та простих городян.

 
19

Звертаючись до присутніх, очільник обласної дирекції поштового відомства Дмитро Ганіченко, зазначив, що в Укрпошти є добра традиція проводити спецпогашення до ключових, знакових подій у житті області і міста. Не стали винятком і ці видатні річниці. «Пошта і надалі буде робити те, що потрібно Українській Державі, її громадянам, споживачам послуг пошти», – сказав, привітавши всіх зі святом і побажавши всього найкращого, Дмитро Володимирович.

 

За заведеною традицією конверти та листівки з підписами та відбитком штемпелю спецпогашення були вручені учасникам церемонії та передані на довічне зберігання до Миколаївського краєзнавчого музею «Старофлотські казарми».

 

А з легкої руки «Укрпошти» свято міста продовжилося и надовго запам‘ятається членам громади і численним гостям Миколаєва.