«Так хочеться яскравого і незабутнього…»

14079906_1154019334656048_3133559522122939289_n 14141621_1154019414656040_872780409343125473_n

Нещодавно виставковий зал Одеського поштамту перетворився в вернісаж вишиванок, ляльок, виробів з глини, соломки та інших підручних матеріалів. Виставка-конкурс була організована обласною профспілкою працівників зв’язку за сприяння Одеської дирекції Укрпошти.

 

– Кожен експонат виставки – це ексклюзив, авторський твір, в нього вкладена частина душі майстра, тепло його рук …, – коментує подію голова обласної профспілки працівників зв’язку Сергій Блащицький. – А зараз, коли з’явилися сучасні технології, армія шанувальників «хенд-мейду» зростає дуже швидко, про що засвідчила і виставка. На ній було представлено близько 100 робіт декоративно-прикладного мистецтва з усіх центрів поштового зв’язку області.

 

Особливе місце в експозиціях посіли ікони, рушники. Це і зрозуміло, адже вишивка – старовинне ремесло. Раніше це був один з небагатьох способів у дівчат зробити ошатним і святковим своє придане. Квітковими візерунками прикрашали рушники, наволочки, підодіяльники, штори та ін. Дивишся на рушники, ікони і стаєш ніби частиною історії причорноморського краю, де тісно переплелися традиції різних народів, які його населяють.

 

Довго затримується погляд на роботах начальника Кілійського відділення зв’язку № 1 Ольги Якименко, сортувальниці періодичних видань Ліліт Багдасарян (ЦПЗ № 1), інженера-програміста Марини Барбул. Саме ці майстрині стали переможцями конкурсу. Захоплені відгуки отримали вироби з паперу начальника ЦПЗ № 7 Ірини Яловицької (Подольськ), ляльки та картини із вовни начальника ЦПЗ № 5 Наталії Городецької (Ізмаїл), вироби з металу начальника ЦПЗ № 2 Віталія Котюжинського (Любашівка).

 

А ось приз глядацьких симпатій дістався начальнику відділення поштового зв’язку з Вигоди Біляївського району Світлані Ісіровій. Її ляльки («Дами після запальної вечірки») були чудові. Деякі учасники виставки вражали різноманіттям своїх талантів. У їх числі інженер-маркетолог з Ізмаїла Людмила Денова. На виставку вона представила вишивки, вази – плетені з паперових трубочок, декупажні вироби.

 

– Як же хочеться, щоб навколо нас було якомога більше яскравого і незабутнього, – каже Людмила Денова.

 

Виставка на поштамті – одна з таких сторінок життя поштовиків. Як глядачам, так і учасникам вона подарувала позитивні емоції.